PARTNER PORTALU
  • BGK

Krystyna Czubówna opowiada o zabytkach Bytomia

  • MIW    15 stycznia 2016 - 09:30
Krystyna Czubówna opowiada o zabytkach Bytomia
Film o parkach Bytomia trafił na kanał www.youtube.pl. (Fot. www.youtube.pl)

• Film „Zabytkowe parki Bytomia” został zamieszczony na kanale www.youtube.pl.
• Widzowie oglądają w nim trzy miejskie parki.
• Lektorem jest Krystyna Czubówna, dysponująca jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce.
Niemal dwa tysiące internautów obejrzało już film „Zabytkowe parki Bytomia”. Kilka dni temu został on zamieszczony na kanale www.youtube.pl. W rolę lektora wcieliła się Krystyna Czubówna, dysponująca jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych głosów w Polsce.

Ponad 20-minutowy film powstał na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Widzowie mają okazję zobaczyć Park Miejski im. Kachla w Śródmieściu, Park Ludowy w Miechowicach i Park Fazaniec w Szombierkach.

- Chcemy obalić ciągle jeszcze pokutujące stereotypy, że Bytom jest miastem szarym i przemysłowym – tłumaczy Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora MZZiGK.

Zdjęcia do filmu kręcono w listopadzie ubiegłego roku. Produkcja pochłonęła 65 tys. zł. – połowa tej kwoty pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, reszta – z budżetu Bytomia.

Film można zobaczyć w internecie, ale wydano też 1000 sztuk DVD.

- Pierwszy nakład rozszedł się jak ciepłe bułeczki. Płyty trafiły m.in. do kilku szkół i przedszkoli. Mogę jednak zapewnić, że niebawem dotrze do nas kolejnych 1000 sztuk DVD – mówi Krystyna Ostrowska.

Jak dodaje „Zabytkowe parki Bytomia” to nie ostatnia produkcja promująca zielone zakątki Bytomia (nie jest również pierwszym – trzy lata temu powstał film „Bytom z natury zielony” ukazujący m.in. rezerwat Segiet, Suchogórski Labirynt Skalny i wyrobiska dolomitu Blachówka).

- W planach jest jeszcze druga część filmowej opowieści, bo w Bytomiu jest gdzie wybrać się na spacer i odpocząć. Są u nas miejsca, które warto zwiedzić i pokazać innym – mówi Krystyna Ostrowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.