PARTNER PORTALU
  • BGK

Książka z różą w prezencie

  • JL    22 kwietnia 2010 - 08:49
Książka z różą w prezencie

38 księgarń z Małopolski przystąpiło do akcji „Książka i róża”. Księgarze obniżą ceny o 10 proc., a do każdej książki dołączą symboliczną różę.
Władze samorządowe regionu chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do odwiedzania księgarń i kupowania książek znajomym i przyjaciołom. Akcja odbywa się w Małopolsce po raz dziewiąty.

Marszałek Małopolski Marek Nawara liczy na wznowienie powszechnego niegdyś, a rzadkiego dziś zwyczaju obdarowywania się książkami. Marzy mu się, żeby dni książki i róży były nie mniej popularne niż na przykład walentynki. Wysyła do zaprzyjaźnionych osób i instytucji z regionu książkę „Warto pomimo wszystko” Wojciecha Szczawińskiego, której bohaterką jest Anna Dymna, z dedykacją aktorki i wpisem autora. Do każdej przesyłki dołącza list i różę.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” odbędą się od 23 do 24 kwietnia. Projekt jest wzorowany na tradycyjnym święcie katalońskim przypadającym w dniu św. Jerzego – patrona regionu. W tym dniu Katalończycy obdarowują się książkami i dołączonymi do nich różami.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Polska Izba Książki oraz krakowski oddział Izby Księgarstwa Polskiego. Akcji towarzyszy projekt „Herbatka z różą” zainicjowany przez Cafe Szafe. Klientom 16 krakowskich klubów i kawiarni zamawiającym herbatę wręczane są wiersze drukowane na eleganckich, specjalnie zaprojektowanych papeteriach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.