PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto zostanie Innowatorem Mazowsza?

  • ap    1 lutego 2011 - 14:00
Kto zostanie Innowatorem Mazowsza?

Jeszcze przez dwa tygodnie innowacyjni przedsiębiorcy i naukowcy mogą ubiegać się o prestiżowy tytuł i wygraną w konkursie "Innowator Mazowsza". Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2011 r. Łączna wartość nagród wyniesie ponad 70 tys. zł.
"Innowator Mazowsza" to jedno z najbardziej znaczących wyróżnień nowatorskich rozwiązań w biznesie i nauce w województwie mazowieckim. Zeszłoroczna edycja wyłoniła wybitne prace doktorskie, a także przedsiębiorców, którzy oferują najbardziej innowacyjne rozwiązania, nowe produkty i usługi, stosują nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe.

Głównym założeniem konkursu jest przede wszystkim promowanie w regionie innowacyjnych koncepcji, a przez to przyspieszenie rozwoju przedsiębiorstw Mazowsza. Obecnie innowacje są podstawą wzrostu ekonomicznego gospodarek. Kluczem do owocnego wykorzystania nowych rozwiązań jest dobra współpraca między sferą biznesu, instytucjami naukowo-badawczymi oraz administracją, a "Innowator Mazowsza" jest ważnym bodźcem w inspirowaniu takiej właśnie kooperacji.

"Innowator Mazowsza" trwa do 15 lutego 2011 r., natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali na początku drugiego kwartału 2011 r. Wyboru laureatów dokona, podobnie jak w ubiegłych latach, grupa niezależnych ekspertów - przedstawicieli nauki oraz biznesu.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

- Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec. Adresatem pierwszej kategorii są przedstawiciele sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 7 lat. Firmy te muszą wykazać się udokumentowanym, wprowadzonym w ciągu ostatnich 3 lat, innowacyjnym produktem, usługą lub technologią, wdrożoną w codziennej praktyce biznesowej.

- Druga kategoria skierowana jest do młodych naukowców (poniżej 35. roku życia), którzy w przeciągu ostatnich trzech lat uzyskali stopień doktora, a w swojej pracy podejmowali tematykę innowacyjności.

Wymagania, jakie są stawiane przed startującymi w kategorii Młode Innowacyjne Firmy to m.in. współpraca z instytucjami B+R, ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi, prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, stosowanie innowacyjnych metod i narzędzi w marketingu, w zarządzaniu firmą, uzyskanie znaku towarowego, posiadanie certyfikatów, patentów, zaś Innowacyjni Młodzi Naukowcy powinni wykazać się m.in. udziałem we wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych, udziałem w projektach badawczych i celowych, liczbą publikacji w pismach recenzowanych. Grupa ekspertów będzie oceniać nowatorstwo projektu, zastosowanie, przydatność, charakter projektu oraz oddziaływanie na poziomie regionu, kraju, a także na poziomie międzynarodowym.

Nagrodami w konkursie są:

- w kategorii Młoda Innowacyjna Firma: I miejsce - 25 000 zł brutto, II miejsce - 15 000 zł brutto, III miejsce - 10 000 zł brutto oraz dyplomy dla wyróżnionych.

- w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec: I miejsce - 10 000 zł brutto, II miejsce - 7 000 zł brutto, III miejsce - 5 000 zł brutto oraz dyplomy dla wyróżnionych.

Zgłoszenia należy składać (osobiście lub za pośrednictwem poczty) w siedzibie Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • SZAL, 2011-02-01 14:11:08

    W sektorze małych i średnich przedsiębiorstw TAKIE INNOWACJE JAK OSTATNIO TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ! dalsza kooperacja w zakresie innowacji jest wskazana.