PARTNER PORTALU
  • BGK

Które przejście najbardziej bezpieczne?

  • PAP    31 maja 2011 - 15:44
Które przejście najbardziej bezpieczne?

W Krakowie rozpoczęła się akcja "Wybierz bezpieczne przejście", która ma uwrażliwić pieszych oraz kierowców samochodów, aby bardziej uważali na pojazdy komunikacji publicznej, w tym tramwaje.
- Nawet tramwaj jadący tylko 30 km na godzinę potrzebuje kilkanaście metrów aby wyhamować. Jest to bardzo długo - powiedział rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk podczas wtorkowej imprezy promującej akcję.

Jaki dodał o ile w 2010 r. obyło się bez śmiertelnego wypadku z udziałem pojazdu MPK, to w pierwszych pięciu miesiącach 2011 były trzy takie wypadki

-Jedną ofiarą była piesza, zginął także starszy kierowca samochodu oraz niespełna 30-letni pasażer innego wozu"- - poinformował Gancarczyk.

Krakowskie MPK promując akcję "Wybierz bezpieczne przejście" zaprosiło dziennikarzy do jednej ze swoich zajezdni, aby tam naocznie im uświadomić, jak ciężko w szybki sposób zatrzymać tramwaj.

W ramach akcji na kilkudziesięciu przystankach w centrum miasta, na dużych węzłach przesiadkowych pojawiły już się plakaty z hasłem "Wybierz bezpieczne przejście". Niedługo na monitorach w autobusach i tramwajach będą także wyświetlane filmy z apelem m.in. do pieszych, aby nie wbiegali na torowisko przed nadjeżdżające tramwaje

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.