PARTNER PORTALU
  • BGK

Które wsie najbardziej przyjazne turystom?

  • PAP    15 marca 2013 - 20:14
Które wsie najbardziej przyjazne turystom?

Miejscowości: Siemczyno, Stare Drawsko i Szwecja zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu na najbardziej przyjazne dla turystów zachodniopomorskie wsie. W piątek w Szczecinie ich sołtysi odebrali certyfikaty.
Celem konkursu "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna" jest promocja wsi, jako miejsca wypoczynku. Ma on również motywować gospodarstwa agroturystyczne do podnoszenia standardu i zakresu swoich usług. Przyznane certyfikaty mają charakter prestiżowy.

Czytaj też: Na dziedzictwie wsi da się zarobić

Przy wyborze zwycięzców ocenie podlega oferta turystyczna oraz dostęp do informacji o niej. Szczególnie istotne są informacje o bazie noclegowej i gastronomicznej, obiektach i usługach turystycznych we wsi i w najbliższej okolicy.

Konkurs organizowany jest przez zachodniopomorskiego marszałka i prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (ZROT). Wyróżnienia przyznawane są corocznie od 2010 r.

Waldemar Miśko prezes ZROT podziękował sołtysom za zgłoszenie wsi do konkursu. Miśko dodał, "(...) stanowicie pierwszą linię samorządu, ciąży na was największa odpowiedzialność. Ale to w jak sprawny sposób zabiegacie o wsparcie dla waszych działań, jak dobrze piszecie wnioski, sięgacie po fundusze europejskie, pokazuje jak jesteście zdeterminowani, jak bardzo zależy wam na interesie lokalnych społeczności" - powiedział Miśko.

"Sięgajcie po odważne pomysły, bo one mogą zdecydować, że nawet do małej, kilkudziesięcioosobowej wsi mogą wkrótce przybywać dziesiątki czy tysiące turystów" - dodał Miśko.

Do trzeciej edycji konkursu zgłosiło się 13 wsi z województwa zachodniopomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Ślązak, 2013-03-18 10:56:02

    konkursy konkursami a najbardziej przyjazna wieś dla turystów to każdy wie, że jest WICIE!!! gdzie poprostu ludzie kochają ludzi!