PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorska Liga Orlika 2010

  • AZA    15 kwietnia 2010 - 18:53

Wszystkie szkoły podstawowe z regionu mogą wziąć udział w turnieju piłkarskim „Kujawsko-Pomorska Liga Orlika” rozgrywanym na działających w województwie „Orlikach”. Szkolne drużyny piłkarskie można zgłaszać do 26 kwietnia.
„Kujawsko-Pomorska Liga Orlika” to regionalny turniej piłki nożnej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, rozgrywany na nowoczesnych boiskach sportowych, wybudowanych w Kujawsko-Pomorskiem w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. W regionie jest prawie 100 takich boisk. Swojego „Orlika” ma już 69% gmin Kujaw i Pomorza, co daje województwu trzecie miejsce w kraju.

Turniej finansuje samorząd kujawsko-pomorskiego, a organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ubiegłorocznej edycji tego przedsięwzięcia wystartowało 86 szkolnych drużyn z  klas I-III. W turnieju finałowym, który odbył się na boisku w Baruchowie, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy.

W tym sezonie każda szkoła podstawowa z regionu może zgłosić do turnieju jeden zespół dziewcząt (z roczników 1997 i młodsze) oraz jeden zespół chłopców (roczniki 2000 i młodsi, w skład zespołu mogą wejść również dziewczynki). Drużyna liczy 12 zawodników (w tym 5 rezerwowych). Zespół można zgłosić do 26 kwietnia.

Zawodników czekają rozgrywki na etapie miejskim i gminnym, powiatowym, wojewódzkie półfinały oraz finał, który odbędzie się we wrześniu w Żninie. Pierwsze mecze odbędą się pod koniec kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.