PARTNER PORTALU
 • BGK

Kujawsko-pomorski Festiwal Gęsiny

 • AT/UMWM    10 listopada 2011 - 15:20
Kujawsko-pomorski Festiwal Gęsiny

Głównym wydarzeniem tegorocznej akcji gęsinowej będzie zaplanowany na weekend Święta Niepodległości (11, 12 i 13 listopada) Kujawsko-pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku pod Toruniem.
Na festiwalu odwiedzić będzie można Gęsią Karczmę w hali namiotowej, a także udać się na kiermasz produktów z gęsiny oraz innych produktów regionalnych i rękodzieła. Na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy kursujące na trasie Toruń – Przysiek – Toruń (zabierz głos/oceń prezydenta). Skosztować gęsiny będzie też można podczas festynu w Ostromecku.
 
W menu Gęsiej Karczmy znajdą Państwo przede wszystkim gęsie pipki z pęczakiem, żur na gęsinie, gęś w kapuście i marcińskie rogale z masą orzechową. Ceny będą naprawdę umiarkowane. A do tego muzyka na żywo i podłoga do tańca. Oprawę artystyczną podzieliliśmy na trzy bloki – patriotyczny (11 listopada), stricte rozrywkowy (12 listopada) i rodzinny (13 listopada).

11 listopada na festynowej estradzie zaprezentują się bydgoski  ludowy Zespół Pieśni i Tańca Płomienie, toruńska grupa Black Velvet oraz orkiestra dęta z Koronowa. Odważnych zapraszamy do konkursu karaoke, a miłośników polskiego kina na prezentowane na wielkim ekranie kultowe polskie komedie. Na koniec zabawa taneczna przy polskiej muzyce rozrywkowej.

12 listopada to „Czas na gęsinę” - pokaz gotowania, który poprowadzi Artur Moroz, szef kuchni sopockiej restauracji Bulaj. W programie także prezentacja modnego makijażu, koncert bydgoskiej grupy „Wiking Players” i dyskoteka.

Finałowy dzień festynu, niedziela 13 listopada, upłynie pod znakiem propozycji adresowanych do rodzin z dziećmi. Będą słodkie warsztaty kulinarne, podczas których maluchy spróbują własnoręcznie przyrządzić słodkie smakołyki pod okiem mistrza cukierniczego Tomasza Dekera, przygotowany przez aktorów Teatru Baj Pomorski spektakl lalkowy oraz konkurs karaoke, w którym będą mogli wziąć udział najmłodsi miłośnicy publicznych występów. 

Festynowi towarzyszyć będzie kiermasz produktów z gęsiny oraz innych produktów regionalnych i rękodzieła.
 
Skosztować potraw z gęsiny, a także zakupić gęsie smakołyki można będzie podczas kiermaszu „Czas na gęsinę”, który odbędzie się od 11 do 13 listopada przy restauracji „Ostromecka” w Ostromecku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Ikz.Sap, 2011-11-13 22:05:09

  Są tacy,którzy bardzo lubią drób,np kurczaki.Dziwi więc tak małe zainteresowanie gęsiną a nadmiernie duże indykami !
 • Puls, 2011-11-13 21:38:05

  ciągle tylko ta gęsina, już chyba dosyć tych gąsek...
 • WieleRyb, 2011-11-13 15:48:18

  Gęsina jest zaliczana do jednego z bardziej ekskluzywnych dań. Znakomitym dodatkiem do Gęsiny byłaby znacznie większa samodzielność m. Bydgoszczy odnośnie powołania do życia Metropolii Bydgoskiej z centrum właśnie w Bydgoszczy... Mam nadzieję, że Ci którzy zapłacili za weekend z gęsiną znajdą sposób..., możliwości, chęci dzialania na to, do czego zostali właśnie powołani przez swych lokalnych Wyborców.... Ekskluzyna Gęsina będzie tym samym wejściem do Ekskluzynego Grona Metropolii Polskich... W związku z weekendem Gęsiny należy życzyć Włodarzom Gęsiny na Pomysł Realizacji Marzenia Bydgoszczan o ich własnej Przyszłości...  rozwiń