PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie promuje turystykę rowerową

  • bad    8 maja 2014 - 12:01
Kujawsko-pomorskie promuje turystykę rowerową

W sobotę (10 maja) po raz szósty inauguracja sezonu turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim. W tym roku województwo promuje turystykę rowerową.
W Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu odbędą się rajdy i pikniki rowerowe otwierające Wiślaną Trasę Rowerową. Uczestnictwo w rajdach zgłosiło już ponad 4 tysiące osób.

- Co roku organizujemy atrakcyjne imprezy inaugurujące sezon turystyczny zachęcając mieszkańców i naszych gości do odkrywania skarbów Kujaw i Pomorza. Tym razem stawiamy na turystykę rowerową, a wydarzenia odbędą się w czterech największych miastach regionu - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Urzędnicy coraz chętniej wsiadają na rowery

Rajdy rowerowe wystartują o godzinie 11.00. Trasy przejazdów:

Bydgoszcz: start i meta stadion przy ul. Sielskiej w Fordonie,

Grudziądz: start Jednostka PSP nr 2, ul. Konstytucji 3 Maja, meta al. Królowej Jadwigi,

Toruń: start plac przed ZS nr 28, ul. Przy Skarpie, meta Rynek Nowomiejski,

Włocławek: start parking przy byłych zakładach URSUS, ul. Przemysłowa, meta bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego,

Od godziny 12 na mecie rajdu rozpoczną się pikniki rowerowe - w Bydgoszczy na stadionie przy ul. Sielskiej, w Grudziądzu na Błoniach Nadwiślańskich, w Toruniu na Rynku Nowomiejskim i we Włocławku na Bulwarach Marszałka Piłsudskiego. Na uczestników rajdów i pikników czekają liczne atrakcje, konkursy i nagrody.

Organizatorem przedsięwzięcia jest województwo kujawsko-pomorskie we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym oraz Urzędami Miast: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza i Włocławka. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.