PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie: Startuje jesienna kampania gęsinowa

  • JL    3 listopada 2015 - 08:19
Kujawsko-pomorskie: Startuje jesienna kampania gęsinowa
Startuje tradycyjna jesienna kampania gęsinowa województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. www.kujawsko-pomorskie.pl

Startuje tradycyjna jesienna kampania gęsinowa województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym wydarzeniem będzie jak zwykle mający swoją wierną publiczność festiwal gęsiny w Przysieku w przededniu i w dniu święta niepodległości.
W programie także podobne wydarzenie w Rypinie, jarmarki z gęsią w roli głównej w Bydgoszczy i Toruniu, specjalna oferta hotelarzy i restauratorów, a także konkursy z cennymi nagrodami. Jak co roku dwa tysiące rodzin otrzyma w upominku od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego gęś na świąteczny obiad.

– Do gęsiny nie trzeba już nikogo zachęcać. Wiadomo, że smakuje wyśmienicie, jest zdrowa i elegancko się prezentuje na talerzach i półmiskach. Wiadomo też, że najlepsza jest ta kujawsko-pomorska. Nasza kampania to sposób na wspólne świętowanie, na dobrą zabawę, na spędzenie czasu z rodzinami, z sąsiadami, z ludźmi którzy tak jak my chcą celebrować rocznicę odzyskania niepodległości radośnie i z dumą – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Świeże gęsie tuszki od marszałka województwa, nagrody w okolicznościowych konkursach przeprowadzonych przez lokalne i regionalne media, trafią do mieszkańców Kujaw i Pomorza w sobotę 7 listopada.

Tego samego dnia rozpoczną się pierwsze dwie duże imprezy kampanii, zaplanowane na dwa dni (7 i 8 listopada) kiermasze gęsinowe w Bydgoszczy (ul. Długa, godz. 11-16) i Toruniu (Rynek Nowomiejski, godz. 10-16).

Festiwal gęsiny w Przysieku pod Toruniem, flagowa impreza kampanii, odbędzie się 10 i 11 listopada. Jak co roku w programie kiermasz ze stoiskami z gęsiną, produktami tradycyjnymi i regionalnymi oraz rękodziełem, pokazy gotowania i degustacje, a także bogata oferta zabaw i warsztatów dla dzieci.

 Ozdobą wydarzenia będzie udział telewizyjnej gwiazdy Magdy Gessler, znanej restauratorki i krytyczki kulinarnej, autorki książek i felietonistki.

Także na 11 listopada zaplanowano świętomarciński festiwal gęsiny w Rypinie i gęsinowy festyn z Bydgoszczy.

Jak co roku Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do kujawsko-pomorskich restauracji i hoteli na uczty gęsinowe i przygotowane specjalnie na ten czas interesujące oferty pobytowe.

Te z nich które uczestniczą w kampanii poznać można po umieszczonych w widocznych miejscach naklejkach z gęsinowym logo.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.