PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie wśród liderów Orlika

  • lk    25 listopada 2010 - 21:20

W piątek (26 listopada) w Żalnie w gminie Kęsowo (powiat tucholski) odbędzie się otwarcie kolejnego kompleksu sportowego wybudowanego w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk "Moje Boisko - Orlik 2012".
W całej Polsce działa już ponad 1,5 tysiąca boisk "Orlik", a do końca roku powinno ich być 1,7 tysiąca. Najwięcej - 177 obiektów powstało do tej pory w Wielkopolsce. Kujawsko-Pomorskie, ze 132 "Orlikami" znajduje się na drugim miejscu w kraju.

- Wsparcie na budowę takich kompleksów sportowych przekazujemy wszystkim samorządom lokalnym, które chcą postawić u siebie taki obiekt. Po trzech latach realizacji tego programu, swojego "Orlika" ma już 92 procent gmin na Kujawach i Pomorzu - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do końca roku na Kujawach i Pomorzu będzie działać 146 "Orlików". Budowę każdego z nich samorząd województwa wsparł kwotą 333 tysięcy złotych. Dokładnie taką samą kwotę przekazało ministerstwo. W trakcie trzech lat realizacji programu Urząd Marszałkowski przeznaczył już na ten cel 48,6 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.