PARTNER PORTALU
  • BGK

Kultowe seanse w kinach i na ulicach Katowic

  • ZWI    16 maja 2013 - 21:40
Kultowe seanse w kinach i na ulicach Katowic

Mieszkańców Katowic i okolic czeka mocne uderzenie filmów znanych i uwielbianych oraz produkcji delikatnie mówiąc - szokujących. Na Cropp Kultowe złoży się blisko 100 wydarzeń, w tym: seanse (także plenerowe), koncerty, prelekcje, gry miejskie i konkursy.
Uczestnicy festiwalu zobaczą największą w Polsce retrospektywę Johna Watersa, poznają odjechane hiszpańskie produkcje, przekonają się, że miłość to ból i odprężą się na maratonie "Władcy Pierścieni".

Wisienką na kultowym torcie będą cykle niestroniące od kiczu, szmiry i obsceny, a jednocześnie nieprzerwanie przyciągające tłumy – siódma odsłona Najgorszych Filmów Świata, pomorski VHS Hell i eksploatacyjna Pora Zwyrola.

Filmowe doznania urozmaicą koncerty – występ promujący nową płytę grupy Oszibarack, muzyczna oprawa filmu Traffic in Souls w wykonaniu The Abstinents i audio-wizualny projekt grupy hipiersoniK i Michała Kopaniszyna. Dla lubiących słuchawki – Silent Party na Mariackiej, czyli bardzo cicha impreza, której uczestnicy bawią się do muzyki granej przez dj-ów wprost do ich uszu. Niecodzienną atrakcją będzie pokaz specjalny "Bestii o milionie oczu" z partiami dialogowymi improwizowanymi na żywo przez lektora.

Z sal kinowych widzów wyciągną miejskie gry: „Mrożący krew w żyłach Kokorror” i „Bajeczne Różowe Flamingi w Rawie”. Na wtajemniczonych czeka wyjątkowa gratka oferowana przez Klub Jednookiego Jacka. Dla miłośników filmów, którzy chcieliby zmienić wygląd swojego mieszkania, na CROPP KULTOWE odbędzie się konkurs, w którym nagrodą będzie… domowy mural.

To wszystko i o wiele więcej między 17 a 26 maja w Katowicach. Szczegóły na www.croppfilmykultowe.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • loll80katowice, 2013-05-17 14:13:01

    Katowice!