PARTNER PORTALU
  • BGK

Kultowy festiwal filmowy tuż-tuż

  • AW/mat.pras.    6 maja 2011 - 16:45
Kultowy festiwal filmowy tuż-tuż

Amatorzy kina na Śląsku już mogą zacierać ręce i rezerwować czas do końca miesiąca. W niedzielę rusza bowiem w Katowicach czternasta edycja Festiwalu Filmów Kultowych. Jak co roku, będzie można na dużym ekranie zobaczyć filmy znane i lubiane a także te propozycje, które mają szanse stać się „kultowymi”.
Są filmy, które kochamy i do których wracamy. Zobaczmy je po raz kolejny ale nie w domowym zaciszu, a w większym gronie kinomaniaków - taka myśl przyświeca organizatorom Festiwalu Filmów Kultowych czyli Stowarzyszeniu Inicjatywa już od 14 lat.

Początki  festwialu sięgają 1998 r., kiedy grupka studentów postanowiła zorganizować w Katowicach festiwal filmowy. Pierwsza edycja rozpoczęła się 13 maja tegoż roku i trwała pięć dni. Wystarczyło, żeby tym, którzy się na niej pojawili zaszczepić apetyt na więcej. Przez kolejne edycje zwiększała się liczba festiwalowych dni, filmów, wydarzeń towarzyszących, a także przybywało samych widzów.

 W tym roku imprezy zaplanowano w trzech katowickich kinach, teatrze, centrum kultury. W programie znalazły się m. in. filmy objechane, filmy w plenerze, czy produkcje Orson Welles lub Disneya. Nie zabraknie i koncertów czy wystaw na sławnej już ulicy Mariackiej.

14 edycję FFK otworzy 8 maja film „Nosferatu” z muzyką na żywo w wykonaniu Leszka Możdżera. Pełny program znajduje się tutaj.

 


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.