PARTNER PORTALU
  • BGK

Kultura czeka w śródmiejskim parku

  • PAP    3 sierpnia 2010 - 18:49

Festiwal, który odbywa się na Frascati w Parku im. Rydza-Śmigłego, trwać będzie przez cały sierpień. W programie są m.in. koncerty, spektakle teatralne, musicale, widowiska kabaretowe, warsztaty i zabawy taneczne, wystawy malarstwa i fotografii oraz pokazy filmów.
W festiwalu zapowiedzieli swój udział słynni wykonawcy, m.in. Stanisława Celińska, Natalia Przybysz z zespołem oraz rodzinny duet wokalistek jazzowych Carmen Moreno i jej wnuczka Anna Serafińska. - Gwiazd nie zrażają warunki imprezy plenerowej - mówi Magda Jurczuk, kierownik działu promocji festiwalu, która podkreśla, że "festiwal stał się na tyle popularny, że artyści sami zgłaszają chęć udziału".

Imprezy odbywają się codziennie. Organizatorzy postarali się o różnorodny repertuar. Wśród utworów muzycznych znalazły się jazzowe aranżacje fortepianowych utworów Chopina w wykonaniu Leny Ledoff i Joanny Morskiej i ponownie zinterpretowane piosenki Włodzimierza Wysockiego. 6 sierpnia publiczność bawić będą warszawskie kabarety, m.in. Paralaksa i Zygzak. 15 i 18 sierpnia grupa operowa Lakme oraz trio muzyczne Małgorzaty Długosz, Ireny Jezierskiej i Witolda Matulka zaprezentują fragmenty popularnych oper i operetek. 27 sierpnia scenę na Frascati zdominuje kultura brazylijska, w ramach brazylijskiej fiesty odbędą się m.in. pokazy capoeiry i samby. 22 sierpnia tworzący muzykę współczesną Bend Marcina Maseckiego odegra utwory napisane specjalnie na ArtPark.

W każdy czwartek odbywać się będą projekcje filmowe. W tym roku zaplanowano lekkie kino czeskie. - Wiemy, że cieszy się ono sporym zainteresowaniem - mówi Jurczuk. Na wtorki przewidziano imprezy taneczne przy akompaniamencie zespołów folkowych. W odpowiedzi na zeszłoroczne apele, w poniedziałki i środy publiczność będzie mogła bawić się przy dźwiękach muzyki tanecznej do 22.00.

Oprócz wieczornych występów, na Frascati odbędą się również poranki familijne, pojawią się także szkoły tańca. Będzie możliwość wzięcia udziału w grupowych grach plenerowych lub warsztatach malarskich. - Myślę, że każdy, jeśli dobrze przeczytał program, znajdzie coś dla siebie - mówi współorganizatorka festiwalu Iza Borkowska.

ArtPark, organizowany po raz czwarty przez Dom Kultury Śródmieście, zastąpił wakacyjną imprezę "Ogrody na Frascati", kierowaną przez Andrzeja Kijowskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.