Kultura do modernizacji

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny i Opera Wrocławska otrzymały 20 stycznia od samorządu kolejne pieniądze na remonty w ramach wieloletniego planu inwestycyjnego.

Projekt modernizacji Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, zatwierdzony do realizacji w ramach regionalnego programu operacyjnego, dofinansuje Unia Europejska, czyli z przeznaczonych przez zarząd na ten cel w tym roku 2 mln zł zwróci się 680 tys.

W styczniu teatr ogłosi przetarg na roboty budowlane. Gmach zostanie ocieplony i przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a scena wzbogaci się o lepsze wyposażenie.

Opera Wrocławska przygotowuje się do rozbudowy od zeszłego roku, kiedy zarząd województwa przyznał jej na ten cel prawie 2 mln zł. Teraz uruchomił 191 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej. Pozwoli ona ogłosić i przeprowadzić zamówienie na prace budowlanych.

Rozbudowa i budowa letniej sceny zakończy się w 2014 r. Wtedy liczba granych spektakli zwiększy się 50 rocznie, a liczba widzów o 56 tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nareszcie ktoś zrobił to co już dawno należało zrobić. Na kuturre nie można oszczędzać, bo ona ze swej istoty i celu musi być utrzymywana ze środków publicznych. Jako wałbrzyszanka jestem pocieszona taką informacją nie tylko w odniesieniu do Teatru, ale i do Opery Wrocławskiej. Oby twórców takich pr...ogramów przy wykorzystaniu unijnych pieniędzy było jak najwięcej. rozwiń

m.klimkow, 2010-01-21 15:13:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE