PARTNER PORTALU
  • BGK

Kulturalna Małopolska na plakatach

  • JL    20 kwietnia 2010 - 08:56
Kulturalna Małopolska na plakatach

Samorząd regionu zaprasza do Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na wystawę plakatów Ewy Natkaniec „Kulturalna Małopolska”.
Cykl plakatów zdobył pierwsze miejsce w 2008 r. w konkursie „Złote Formaty”, organizowanym przez Grupę Ströer w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Nagrodą była ogólnopolska kampania outdoorowa. Dzięki niej zrealizowano kampanię „Małopolska. Na zawsze”. Zdobyła ona pierwsze miejsce w kolejnej edycji konkursu „Złote Formaty 2009”. Cykl został nominowany w IV edycji konkursu „Złote Formaty 2010” w kategorii działalność promocyjna grand prix za działalność promocyjną w latach 2007-2009.

Ewa Natkaniec jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Politechnico Di Milano. Pracowała dla agencji reklamowych w Warszawie. Od jakiegoś czasu jako niezależny grafik zajmuje się oprawą graficzną wydarzeń kulturalnych, fotografią i przede wszystkim projektowaniem plakatów.

Region ma bardzo bogatą ofertą kulturalną. Dlatego musiał wybrać najistotniejsze przedsięwzięcia, które stałyby się reprezentatywnymi wydarzeniami kulturalnymi i na stałe zaistniałyby w świadomości Małopolan oraz gości województwa. Zadanie to spełnia zaczęty w styczniu 2007 r. projekt „Kulturalna Małopolska”. Najpierw przybliżał on wydarzenia kulturalne, prezentując na plakatach comiesięczną ofertę imprez z regionu. Potem, dzięki miesięcznikom „Miesiąc w Krakowie” (ogólnopolski) i „Karnet” (krakowski) oraz wydawnictwu promocyjnemu „Kalendarium Kulturalne Małopolski”, został skierowany również do odbiorców spoza województwa.

Wernisaż odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17. Wystawa potrwa do 15 maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.