PARTNER PORTALU
  • BGK

Kwesta na Starym Cmentarzu w Tarnowie

  • wer/www.tarnow.pl    30 października 2011 - 09:16
Kwesta na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Trwają ostatnie przygotowania do dorocznej kwesty na Starym Cmentarzu w Tarnowie. W tym roku zbiórka, w której uczestniczą znane osobistości, odbędzie się w dniach 1 i 2 listopada.
To już osiemnasta edycja kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Ich remonty i konserwacje wykonuje miejski zarząd budynków oraz organizujący zbiórkę komitet opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie (zabierz głos/oceń prezydenta).

W ubiegłym roku udało się zebrać rekordową kwotę, prawie 24 tys.zł. W tym roku z funduszy miejskich wyremontowano w sumie pięć nagrobków.

- Przeznaczyliśmy na nie ok. 40 tys. zł. - mówi Maria Wójcik, dyrektor miejskiego zarządu cmentarzy. - Były to trzy nagrobki, grobowiec Kamila Bauma, tarnowskiego kupca oraz płaskorzeźbę z wizerunkiem Matki Boskiej. Natomiast za pieniądze zebrane przez komitet odnowiono w tym roku dwa nagrobki, jeden nieznanego z nazwiska zmarłego, drugi Jana Leńka, wybitnego tarnowskiego historyka - podsumowuje.

 W tegorocznej kweście wezmą udział nauczyciele, prawnicy, dziennikarze, lekarze, urzędnicy, kupcy, rzemieślnicy, ludzie wolnych zawodów oraz wolontariusze, w tym politycy, osoby publiczne, sportowcy. Kwesta przeprowadzona będzie w dzień Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki, w godzinach 8.30-18.30.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.