PARTNER PORTALU
  • BGK

Laureat stypendium marszałka zagra w szczecińskiej Hali Opery

  • AT    14 września 2012 - 20:32
Laureat stypendium marszałka zagra w szczecińskiej Hali Opery

Kompozytor i instrumentalista Tomasz Licak, tegoroczny laureat Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, wspólnie ze swoim polsko-duńskim zespołem i znanym skandynawskim perkusistą Andersem Mogensenem, już w najbliższy poniedziałek (17 września br.), wystąpią w szczecińskiej Hali Opery.
Polsko-duński Quintet prezentujący nowoczesny jazz akustyczny powołali do życia w 2009 r. (w duńskim Odense) saksofonista Tomasz Licak oraz pianista Artur Tuźnik.

Grupa prezentuje kompozycje obu liderów, nawiązujące charakterem do początków modern jazzu, jednak w jej muzyce daje się słyszeć cały bagaż historii jazzu.

Wyraźne są wpływy skandynawskiej oraz polskiej awangardy, które łączy wspólna historia. Ekspresji dodają znakomici muzycy w zespole, wśród nich Anders Mogensen, jeden z czołowych skandynawskich perkusistów, który gościnnie wystąpi na koncercie w Szczecinie.

Tomasz Licak w maju br. otrzymał stypendium marszałka województwa zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną. Stypendium miało posłużyć artyście do przygotowania i zarejestrowania nowego materiału muzycznego oraz pomóc w organizacji trasy koncertowej zespołu Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet.

Koncercie jazzowym Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet ze specjalnym udziałem Andersa Mogensena odbędzie się w Hali Opery, przy ul. Energetyków 40 w Szczecinie.

Początek koncertu o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w kasie Opery na Zamku w Szczecinie lub w dniu koncertu - w Hali Opery. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.