PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepsze drogi i mapy

  • JL    7 kwietnia 2010 - 09:45

Zarząd Województwa Małopolskiego zadecydował o przyznaniu pieniędzy na modernizację dróg i na cyfrową mapę gleb.
Dobczyce otrzymają obwodnicę za 56,5 mln zł. Kwota dofinansowania z Unii wynosi 48 mln zł. W ramach inwestycji powstaną m.in. most oraz estakada dojazdowa, nowe skrzyżowanie typu rondo, a także dojazdy do obiektów mostowych. Prace mają się zakończyć do końca lutego 2012 r.

Samorząd regionu i Gmina Mszana Dolna wspólnie przebudują skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 964 z drogą powiatową na Węglówkę w Kasinie Wielkiej, gdzie powstanie rondo. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w latach 2010-2011. Wartość inwestycji szacuje się na 1,5 mln zł.

Województw chce także przebudować za milion złotych w Roztoce skrzyżowanie dróg wojewódzkich na rondo. Przedsięwzięcie ma pochłonąć 1 mln zł. Rondo za 955 tys. zł powstanie także jeszcze w tym roku w Myślenicach.

Krakowskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych na podstawie map analogowych wykona za 671 tys. zł cyfrowe mapy glebowo-rolnicze dla województwa. Mają one zabezpieczyć przed zniszczeniem oryginały znajdujące się w biurach geodezji, urzędach gmin oraz w starostwach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.