PARTNER PORTALU
  • BGK

Leśna promocja w stolicy

  • um.warszawa.pl    5 stycznia 2011 - 12:11

Udostępniania lasów dla potrzeb wypoczynku i rekreacji, wytyczania nowych szlaków turystycznych, propagowania kulturotwórczej roli lasu i podejmowania szeroko pojętych działań z zakresu edukacji przyrodniczej i leśnej.To efekt porozumienia o włączeniu Lasów Miejskich-Warszawa w Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie”.
Porozumienie ma zintensyfikować współpracę z nadleśnictwami Celestynów, Chojnów, Drewnica i Jabłonna, zwłaszcza w zakresie edukacyjno-przyrodniczym.

- Warszawa jest jedną z niewielu stolic europejskich, w której lasy znajdują się w granicach miasta i zajmują tak znaczny obszar. Ma prawie 8 tys. ha lasów. To jest blisko 15% powierzchni miasta – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz, podczas grudniowego podpisania porozumienia w siedzibie regionalnych Lasów Państwowych.

 Lasy Miejskie – Warszawa zostały utworzone 1 kwietnia 2007 roku

- To procesjonalna jednostka miejska zajmująca się zarządem nad wszystkimi terenami leśnymi pozostającymi w gestii miasta. To porozumienie to kolejny impuls do rozwoju lasów miejskich - dodała prezydent Warszawy.

Lasy miejskie zostają włączone w system leśnych kompleksów promocyjnych, które z mocy ustawy o lasach mają inne cele niż typowa gospodarka leśna. Istotne jest, aby lasy wokół Warszawy miały infrastrukturę pozwalająca warszawiakom korzystać z ich dobrodziejstw – zaznaczył Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Z okazji 90-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz prof. SGH Tomasz Borecki otrzymali pamiątkowy medal z podobizna Adama Lorenta – pierwszego dyrektora Warszawskiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.