PARTNER PORTALU
  • BGK

Leśne Smaki w Połczynie-Zdroju

  • AT    29 sierpnia 2012 - 18:43
Leśne Smaki w Połczynie-Zdroju

Konkurs kulinarny „Leśne Smaki” będzie najsmaczniejszą częścią XII Euroregionalnych Spotkań Łowieckich, które odbędą się 1 września w Połczynie-Zdroju (woj. zachodniopomorskie).
Połczyńskie spotkania z łowiectwem to największe na Pomorzu święto kultury i tradycji polskiego myślistwa. W czasie ich trwania można pooddychać nie tylko słynnym uzdrowiskowym powietrzem, ale także wyjątkową atmosferą towarzyszącą połczyńskim spotkaniom myśliwych, obcować z tradycjami, kulturą, językiem łowieckim, a także kuchnią pełną wyjątkowych potraw.

Jedną z imprez towarzyszących „Spotkaniom …” jest konkurs kulinarny „Leśne Smaki” propagujący dania przygotowywane z naturalnych produktów pozyskiwanych z lasu. Konkurs odbywa się w kategoriach: dania i wyroby z dziczyzny, dania z runa leśnego, przetwory z runa leśnego.

Tradycje kuchni łowieckiej w Polsce kultywowane są od wieków, a potrawy z dziczyzny, zwłaszcza jeśli pochodzą z lasów Pomorza Zachodniego, budzą zachwyt smakoszów na całym świecie.

Województwo Zachodniopomorskie intensywnie promuje żywność naturalną i tradycyjną regionu. Jest również współorganizatorem konkursu „Leśne Smaki”, wspierając jego organizację kwotą 6 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.