Lewandowski o klastrze ciepłowniczym

Konferencja inaugurująca projekt „Razem Cieplej – Rozwój Warmińsko-Mazurskiego Klastra Ciepłowniczego” była okazją do rozmów o innowacyjności i przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach.
Lewandowski o klastrze ciepłowniczym

Gościem obrad był komisarz Unii Europejskiej Janusz Lewandowski. Komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski przedstawił trudną sytuację w Unii Europejskiej i wyjaśnił skutki nieuchwalenia budżetu unijnego na przyszły rok. Zaznaczał, że Polska z tego powodu nie będzie miała takich trudności jak kraje, które na początku roku będą wypłacać zaliczki rolnikom. Do tej grupy należy m.in. Irlandia. 

Głos w debacie o przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach zabrał również marszałek województwa Jacek Protas. Mówił m.in. o znaczeniu funduszy unijnych i stopniu ich wykorzystania. - Przodujemy w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, a ostatnio osiągnęliśmy wymagany przez Komisję Europejska próg 20 procent zrealizowanych płatności z programu regionalnego. To oznacza, że weźmiemy udział w podziel dodatkowych 512 mln euro dla najlepszych województw – mówił na konferencji Marszałek Jacek Protas.

Okazją do tego spotkania była inauguracja projektu „Razem Cieplej – Rozwój Warmińsko-Mazurskiego Klastra Ciepłowniczego”, prowadzonego przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego. Dotyczy on rozwoju klastra Razem Cieplej, zrzeszającego kilkanaście firm z branży ciepłowniczej z Polski Wschodniej, uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu. Współtwórcą tej organizacji jest MPEC sp. z o.o. w Olsztynie. Dzięki powiązaniom producentów energii cieplnej łatwiejsze będzie wprowadzanie nowoczesnych technologii oraz transfer wiedzy, co przełoży się na wyższą jakość usług dla klientów.

Czytaj też:

Unia Europejska dorzuci klastrom 150 mln zł 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE