PARTNER PORTALU
  • BGK

Liczne akcje GOPR podczas weekendu majowego

  • PAP    4 maja 2014 - 11:00
Liczne akcje GOPR podczas weekendu majowego

- Dziesięć razy podczas majowego weekendu interweniowali ratownicy górscy w Bieszczadach. Przed załamaniem pogody na Połoninę Wetlińską wchodziło ponad tysiąc osób dziennie - poinformował w niedzielę rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.
"Udzielaliśmy pomocy turystom, którzy podczas wędrówek zachorowali lub doznali urazów kończyn, były to np. zesłabnięcia spowodowane cukrzycą, czy złamanie nogi. W dwóch przypadkach poszkodowanych ewakuowano śmigłowcem" - powiedział.

Do załamania pogody w sobotę ruch turystyczny w Bieszczadach i Beskidzie Niskim był bardzo duży. "W środę, czwartek i piątek na Połoninę Wetlińską wchodziło ponad tysiąc osób w ciągu doby. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się inne bieszczadzkie szczyty" - dodał ratownik dyżurny.

W niedzielę rano w górnych partiach Bieszczad było zero stopni Celsjusza. W położonych niżej Cisnej i Ustrzykach Górnych termometry pokazywały trzy stopnie. "Powyżej górnej granicy lasu mgła ogranicza widoczność do 50 metrów, a wiatr wieje z prędkością 50 km/godz. Wszędzie pada deszcz" - podkreślił Marek.

W ocenie GOPR m.in. ograniczona widoczność i śliskie szlaki sprawiają, że warunki turystyczne są trudne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.