PARTNER PORTALU
  • BGK

Lodowe rzeźby i bicie rekordu Guinnessa atrakcjami Betlejem Poznańskiego

  • PAP    6 grudnia 2015 - 23:09
Lodowe rzeźby i bicie rekordu Guinnessa atrakcjami Betlejem Poznańskiego
(fot. Twitter Dominikanie)

Bicie rekordu Guinnessa w liczbie kolędujących osób i Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej znalazły się wśród atrakcji organizowanego w stolicy Wielkopolski Betlejem Poznańskiego. Ten cykl imprez tradycyjnie poprzedza w Poznaniu Boże Narodzenie.
W ramach Betlejem Poznańskiego można wziąć udział w odbywającym się na Starym Rynku świątecznym kiermaszu, odwiedzić żłóbek i uderzyć w dzwon życzeń. Zaplanowano też koncerty i występy artystyczne. W tym roku cykl imprez trwać będzie do 30 grudnia.

W niedzielę 6 grudnia po południu przez miasto przeszło oficjalnie otwierająca przedsięwzięcie świąteczna parada z udziałem prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Uroczyście rozświetlona została miejska choinka. Wcześniej dzieci miały okazję spotkać się z Mikołajem.

Odbywający się podczas Betlejem Poznańskiego świąteczny jarmark to od lat miejsce na którym poznaniacy zaopatrują się w prezenty, bożonarodzeniowe ozdoby i świąteczne smakołyki. Prezes spółki Targowiska Iwona Rafińska poinformowała, że do 30 grudnia chętni będą mogli nabyć na Starym Rynku m.in. wyroby rękodzielnicze, biżuterię, oraz produkty spożywcze: pieczywo, oscypki i grzane wino.

W najbliższy piątek 10 grudnia ma być podjęta próba bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób wykonujących kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Tego samego dnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Impreza, która będzie miała w tym roku swą 10. edycję, rokrocznie przyciąga na Stary Rynek tłumy poznaniaków i turystów.

Podczas STIHL POZnan Ice Festival rzeźby z lodu tworzyć będzie 24 rzeźbiarzy z 10 krajów, m.in. z Japonii, Filipin czy Kanady.

W sobotę rzeźbiarze, będą zmagać się w tzw. „Speed Ice Carving’u”. Rywalizacja ta polega na odtworzeniu w ciągu 25 minut określonego wzoru w bryle lodu. Dzień później artyści przez osiem godzin będą tworzyć rzeźby według przygotowanych przez siebie projektów.

Według organizatorów, STIHL POZnan Ice Festival to największa tego typu impreza w Europie. W trakcie imprezy do stworzenia lodowych posągów wykorzystywanych jest około 160 brył lodu o wadze przekraczającej 20 ton.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.