PARTNER PORTALU
  • BGK

Lodowiska na Starówce i Stadionie Narodowym

  • PAP    20 grudnia 2013 - 16:23
Lodowiska na Starówce i Stadionie Narodowym

Warszawiacy i turyści będą mogli tej zimy korzystać z lodowisk otwartych po raz pierwszy na Rynku Starego Miasta i Stadionie Narodowym. Ślizgawka na Starówce rusza w piątek, na stadionie - 3 stycznia.
Wstęp na ślizgawkę na Starówce (wymiary 20x30 metrów) będzie bezpłatny; będzie czynna w dni powszednie od godz. 10 do 21, w weekendy do godz. 22. Lodowisko będzie otwarte także w święta Bożego Narodzenia. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy (cena 7 zł za godzinę, 10 zł za ostrzenie).

Otwarcie ślizgawki zaplanowano w piątek, o godz. 20. Stołeczny ratusz poinformował, że specjalny program na otwarcie przygotowały dzieci i młodzież ze stołecznych placówek kulturalnych.

Z kolei od 3 stycznia będzie można jeździć na łyżwach na sztucznej ślizgawce na płycie Stadionu Narodowego. Jak informuje spółka PL2012 będzie to największe lodowisko w Polsce - powierzchnia ponad 2 tys. metrów kwadratowych.

Ślizgawka będzie czynna codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 16-22, w piątek w godz. 16-23.30, w sobotę w godz. 10-23, w niedzielę w godz. 10-22. Podczas ferii od poniedziałku do czwartku w godz. 10-22. Dostępne będą także wypożyczalnia łyżew oraz podziemny parking.

Bilety w cenach: normalny 12 zł i ulgowy 8 zł będą uprawniać do korzystania z wszystkich atrakcji na stadionie. Dzieci do 5. roku życia mają wstęp wolny. Dostępne mają być także bilety dla rodzin i grupowe.

Organizatorzy zapowiadają w piątkowe i sobotnie wieczory muzykę disco w ramach "Disco Lodowisko"; w każdą niedzielę poranki dla dzieci do 12. roku życia; natomiast w walentynki wydarzenie - "Walentynki na lodzie".

Jak co roku jeździć na łyżwach w Warszawie można także m.in. na lodowisku Torwar, w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na Stegnach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.