PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Muzyka na Festiwalu Teatralnym Retroperspektywy

  • PAP/JL    26 lipca 2016 - 09:33
Łódź. Muzyka na Festiwalu Teatralnym Retroperspektywy
Muzyka zawładnie Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Retrospektywy w Łodzi

Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy to świętowanie muzyki w teatrze przez odwoływanie się do różnych tradycji muzycznych i teatralnych.
Festiwal rozpocznie się w Łodzi 25 sierpnia. – Nawiązując do książki „Miłość w czasach zarazy”, chcemy zrobić festiwal w czasach zarazy. Zamierzamy stworzyć wyspę odpoczynku, radości, muzyki, która dociera do tego, co w człowieku najpiękniejsze; festiwal o muzyce w teatrze i o teatrze w muzyce. Ten festiwal jest nośnikiem tego, czego nam najbardziej potrzeba, czyli dobrej energii, dobrych emocji i nadziei, że jakoś z tego szaleństwa, które dzieje się w świecie, wybrniemy – mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Tomasz Rodowicz.

Tematem wiodącym festiwalu, organizowanego przez łódzki Teatr Chorea, jest teatr naznaczony muzyką..

Cztery dni festiwalowe – od 25 do 28 sierpnia – wypełnione będą koncertami i muzyką teatralną. Wystąpi m.in. sześć grup z zagranicy – z Gruzji, Hiszpanii, Bułgarii, Anglii i z Izraela.

Łódzka publiczność będzie miała okazję posłuchać wybitnych muzyków bałkańskich – Theodosiiego Spassova i Dimitara Bodurowa oraz mistrza muzyki hinduskiej Snadipa Bhattacharya. Wśród wykonawców będą też Polacy – Grupa Kormorany z premierowym koncertem „Wykluczeni” i Paweł Passini ze „Znakiem Jonasza”.

W ramach „Retroperspektyw” zaprezentuje się „Take Over” – grupa dziewięciu młodych artystów Chorei, którzy samodzielnie realizują swój własny projekt „Error 404”. Jego istotą jest samodzielna praca młodych ludzi, którzy przy niewielkiej pomocy doświadczonych artystów tworzą od podstaw wydarzenie artystyczne – także jego scenografię, kostiumy, promocję.

„Festiwal odbędzie się w przestrzeniach Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki oraz w Teatrze Muzycznym. Na zakończenie zaplanowano koncert realizowany na zasadzie flash moba – w przestrzeni miejskiej Łodzi będzie pojawiał się chór męski, wykonujący tradycyjne pieśni różnych regionów świata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.