PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź rozszerza system monitoringu. Na prośbę mieszkańców

  • MN    2 czerwca 2017 - 20:48
Łódź rozszerza system monitoringu. Na prośbę mieszkańców
Kamery mają też powstać w ramach budżetu obywatelskiego. (fot. pixabay)

Łódź konsekwentnie rozbudowuje system monitoringu miejskiego.
• Sześć wniosków o monitoring miejski włączono do tegorocznego budżetu obywatelskiego Łodzi.

• Do końca tego roku 450 kamer działać będzie prawie w 170 punktach miasta.

• Do tej pory miasto wydało na monitoring 9 mln zł.

Skuteczne reagowanie na zdarzenia i nieprawidłowości w mieście, to główny cel miejskiego systemu monitoringu w Łodzi. Dotychczas miasto wydało ponad 9 mln zł na monitoring łódzkich ulic i osiedli. Mieszkańcy domagają się kolejnych kamer.

- Dwa lata temu, gdy uruchamialiśmy pierwsze kamery na ul. Piotrkowskiej, pojawiały się głosy sprzeciwu. Obecnie obserwujemy sytuację przeciwną. Rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe kierują prośby o objęcie miejskim systemem monitoringu kolejnych obszarów przestrzeni publicznej - mówi Zbigniew Kuleta, komendant straży miejskiej w Łodzi.

- Spośród kilkunastu wniosków od rad osiedlowych dotyczących monitoringu, pozytywnie zaopiniowaliśmy sześć do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - dodaje.

Czytaj też: Ranking bezpieczeństwa miast: Warszawa, Kraków i Rzeszów w czołówce

Zgodnie z zapotrzebowaniem łodzian system monitoringu rozrasta się. Do końca tego roku 450 kamer działać będzie prawie w 170 punktach miasta.

- Czwarty etap monitoringu nazwany „szosą pabianicką", to 84 kamery zamontowane począwszy od Portu Łódź, wzdłuż ul. Pabianickiej. Monitoringiem objęte zostaną m.in. parking, pętla tramwajowa, estakada, liczone będą pojazdy jadące w kierunku do i z Pabianic. Kolejny projekt, to monitoring 30 parkingów z informacją o wolnych i zajętych miejscach postojowych widoczną na tablicach świetlnych - wyjaśnia Ryszard Kozłowski z wydziału monitoringu SM.

Na to zadanie, którego realizacja zakończy się w grudniu tego roku, miasto przeznaczyło 2,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.