PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, senioralia: Przez dwa tygodnie miastem rządzą seniorzy

  • pt    6 maja 2016 - 14:35
Łódź, senioralia: Przez dwa tygodnie miastem rządzą seniorzy
Ukoronowaniem otwarcia Senioraliów będzie koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza (fot.lodz.pl)

• Inauguracja „III Łódzkich Senioraliów" 7 maja o godz. 15, w pasażu Schillera.
• Oficjalnego otwarcia  dokona prezydent Hanna Zdanowska, która przekaże seniorom klucze do bram miasta.
W programie inauguracji znajdują się występy artystyczne i pokazy w wykonaniu i chóru Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz.

Ukoronowaniem wydarzenia będzie koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którzy wystąpią wraz z kwartetem smyczkowym „Opera Quartet".

- „Senioralia" to prawdziwe święto najstarszych mieszkańców naszego miasta, ale mam nadzieję, że w proponowanych wydarzeniach będą uczestniczyć również młodsi mieszkańcy, że dziadkowie zabiorą ze sobą wnuki. W czasie 15 dni trwania imprezy program wydarzeń jest bardzo bogaty. Zaplanowaliśmy 500 wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych oraz zdrowotnych, w sposób szczególny dedykowanych łódzkim seniorom. Chcemy, by w tym czasie możliwie jak najmniej czasu spędzali w domach - podkreśla wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

„III Łódzkie Senioralia" to 2 tygodnie wydarzeń dla najstarszych łodzian organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz 115 organizacjami pozarządowymi, jednostkami miejskimi, instytucjami i partnerami Miejskiej Karty Seniora.
W tegorocznych „Senioraliach" weźmie udział około 50 tys. osób. Na wydarzenia, osoby w wieku 60+ będą mogły dojechać bezpłatnie komunikacją miejską, jeśli dysponują Miejską Kartą Seniora.

- Starzejące się społeczeństwo Łodzi to nie problem lecz wyzwanie dla władz naszego miasta, dlatego m.in. organizujemy „Senioralia", by razem świętować - mówił Dominik Zasadziński z Zespołu ds. Seniorów.

Szczegółowy wykaz wydarzeń zamieszczony został w informatorze „III Łódzkich Senioraliów", który można pobrać ze strony internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.