PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Tysiąc dodatkowych patroli policji w czasie wakacji

  • aw/PAP    27 czerwca 2017 - 14:48
Łódź: Tysiąc dodatkowych patroli policji w czasie wakacji
Podpisanie umowy (fot.twitter.com/Miasto_Lodz)

Łódzki magistrat przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi 200 tys. zł na dodatkowe patrole w czasie wakacji. Pieniądze w całości mają zostać przeznaczone na zapewnienie bezpieczeństwa m.in. na ulicach, w parkach, kąpieliskach i miejscach letnich atrakcji.
We wtorek (27 czerwca) prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i komendant łódzkiej policji miejskiej insp. Paweł Karolak podpisali porozumienie dot. sfinansowania przez magistrat 1000 dodatkowych ośmiogodzinnych patroli funkcjonariuszy.

- Jak co roku staramy się wspierać naszą policję w zakresie tego, co jest najbardziej istotne. Z jednej strony to umożliwienie dodatkowego zarobku dla policjantów, bo mówimy o służbie ponadnormatywnej, a z drugiej - co jest dla mnie ważniejsze - zapewni to obecność policjantów tam, gdzie mieszkańcy tego oczekują. Dzięki temu czujemy się bezpiecznej - podkreśliła prezydent Zdanowska.

Komendant poinformował, że otrzymana kwota 200 tys. zł oznacza w sumie 500 dodatkowych dwuosobowych patroli w miejscach wskazanych przez łodzian. Poinformował, że od środy więcej policjantów pojawi się m.in. na ulicach, dworcach, parkach, kąpieliskach oraz miejscach letniego wypoczynku mieszkańców i w czasie miejskich wydarzeń.

- Patrole będą rozdysponowane stosownie do zapotrzebowania i wniosków mieszkańców. Szacujemy, że pojawi się ich nie mniej niż dziesięć dziennie. Dla policjantów to możliwość większego zarobku, bo tę służbę będą wykonywali poza godzinami normalnej pracy  - powiedział insp. Karolak.

KMP w Łodzi otrzymała także z magistratu 18 tys. zł na nagrody dla najlepszych dzielnicowych. W dwuetapowym konkursie spośród 170 dzielnicowych w Łodzi wybrano ośmiu funkcjonariuszy cieszących się największym zaufaniem mieszkańców. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.