PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Ulica Piotrowska świętowała urodziny

  • JS    15 maja 2017 - 21:20
Łódź: Ulica Piotrowska świętowała urodziny
Centymetrową ramkę w kształcie łódki do pomnika dołożyli przewodniczący rady miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak i prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej Mariusz Sokołowicz. (fot. uml.lodz.pl)

Ulica Piotrkowska miała dziś swoje święto. Obelisk obrazujący wiek najsłynniejszej łódzkiej ulicy powiększył się o kolejny element i urósł do wysokości 194 cm.
Centymetrową ramkę w kształcie łódki do pomnika dołożyli przewodniczący rady miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak i prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej Mariusz Sokołowicz.  

 - To taki specyficzny pomnik, który rośnie wraz z miastem, jego główną ulicą i łodzianami. Co roku w maju z okazji święta Łodzi i święta ulicy Piotrkowskiej podwyższamy go o kolejny centymetr. Ma on dokładnie tyle centymetrów wysokości, ile ulica Piotrkowska lat – mówił Mariusz Sokołowicz.

 Tradycja corocznych spotkań przy obelisku została zapoczątkowana w roku 2008. Wówczas przy zbiegu z pl. Wolności ustawiono pomnik o wysokości 185 cm dla upamiętnienia 185. rocznicy przemianowania starego Traktu Piotrkowskiego na ulicę Piotrkowską. Za moment narodzin ulicy Piotrkowskiej przyjmuje się rok 1823, kiedy zamontowano pierwszą tabliczkę z jej nazwą.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.