PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Wyjątkowe prace na wystawie w muzeum włókiennictwa

  • PAP/JL    3 lutego 2016 - 08:18
Łódź: Wyjątkowe prace na wystawie w muzeum włókiennictwa

„Cykle i instalacje Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej” to wystawa stanowiąca przekrojowe ujęcie twórczości artystki z Krakowa. Fot. CMW

Ponad 100 prac Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej od 4 lutego prezentować będzie Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Wystawa towarzyszy 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny.

„Cykle i instalacje Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej” to wystawa stanowiąca przekrojowe ujęcie twórczości artystki z Krakowa. W łódzkim muzeum będzie można obejrzeć ponad sto prac z dziedziny malarstwa, rysunku, tkaniny unikatowej, a także instalacje.

W czasie pobytu w Meksyku artystka poznała technologię tworzenia papieru czerpanego, którą od 1990 roku wykorzystuje do realizacji autorskich obiektów. Obok nich w Muzeum Włókiennictwa wyeksponowane zostaną gobeliny, miniatury, aplikacje, rysunki, cykle obrazów powstałe pod wpływem podróży do Egiptu i Meksyku.

Małgorzata Buczek-Śledzińska ma na koncie ponad 40 wystaw indywidualnych i ponad 200 zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawa jest imprezą towarzyszącą 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny, które w tym roku odbywać się będzie w CMW od 9 maja do 30 października. Do udziału w bieżącej edycji kilkudziesięciu konsultantów narodowych – artystów, krytyków i historyków sztuki oraz dyrektorów muzeów z całego świata – zgłosiło 137 artystów z 46 krajów.

Triennale jest najstarszą i największą na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. Po raz pierwszy odbyła się w 1972 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.