Łódzki Port Lotniczy: Więcej kierunków, mniej załogi to plan na wyjście z kłopotów

  • aw/PRTL.pl
  • 15-08-2016
  • drukuj
• Bliskość lotniska w Warszawie, przerost zatrudnienia, likwidacja niektórych kierunków lotów – to główne problemy Łódzkiego Portu Lotniczego.
• Nowy terminal, wyremontowana płyta lotniska, bardzo dobra lokalizacja w obrębie dróg ekspresowych i autostrad – to z kolei atutu łódzkiego lotniska.
• Prezes portu chce by lotnisko zajęło istotne miejsca na mapie Polski w przewozach cargo.
Łódzki Port Lotniczy: Więcej kierunków, mniej załogi to plan na wyjście z kłopotów
Czartery są znaczącą pozycją w działalności łódzkiego lotniska., a ich liczba ostatnio spadła (fot.PTWP)

Jak mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Łódź, prezes Polskiego Klubu Lotniczego Tomasz Szymczak w rozmowie z Anną Jakubczyk z PRTL.pl, lotnisko zabiega o więcej destynacji pasażerskich obsługiwanych bezpośrednio z Łodzi, co pozwoli na wzrost liczby pasażerów.

Potrzebna jest też restrukturyzacja struktury organizacyjnej i zatrudnienia co pozwoli na optymalizację kosztów funkcjonowania spółki.

Prezes podkreśla ponadto rolę przewozów cargo. - Strategicznie Łódź i łódzki port lotniczy mają wyjątkowe w Europie Środkowej położenie. Zlokalizowana w obrębie autostrad i dróg ekspresowych oraz w pobliżu ogromnego centrum logistycznego w Strykowie predystynuje nasze lotnisko do zajęcia istotnego miejsca w przewozach cargo – mówi Szymczak dla PRTl.pl.

Cały artykuł czytaj tutaj

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE