PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki symbol na Polach Lednickich

  • BB    3 czerwca 2011 - 20:17

Młodzież łódzka, jak co roku, weźmie udział w spotkaniu nad Jeziorem Lednickim, w tym roku jednak przypadło jej wyjątkowe zadanie. Studenci łódzkich uczelni przekażą do Ośrodka im Jana Pawła II klucz do bram miasta Łodzi.
Projekt pt „Otwórzcie drzwi Chrystusowi" skierowany został do wszystkich polskich miast, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Papieskich, czyli zaszczyconych osobistą wizytą Jana Pawła II. Podczas tegorocznego spotkania nad Lednicą odbędzie się uroczysty przemarsz delegacji miejskich, które wniosą do ośrodka nad Lednicą symboliczne klucze do bram.

W projekcie biorą udział m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Zakopane, a także wiele innych miast i miasteczek. Symboliczne klucze przekazują też artyści, sportowcy i inne znane osoby.

Łódź reprezentować będzie młodzież akademicka trzech najważniejszych uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego. Nasza delegacja wyjeżdża z grupą do Centralnego Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka" przy Archikatedrze Łódzkiej, pod opieką księdza Jana Czekalskiego. Dziś młodzi ludzie wraz z opiekunem odebrali otrzymali klucz z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

- To wspaniale, że młodzież trzech najważniejszych uczelni znajdzie się w naszej reprezentacji. Jestem pewna, że wspaniale wypadniecie nad Lednicą i trochę wam nawet tego wyjazdu zazdroszczę. To ogromnie ważne, że chcecie uczcić pamięć Ojca Świętego w tym wyjątkowym miejscu.- mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Prezydent przypomniała też, że Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi, a już wkrótce będzie okazja by przypomnieć sobie jego słynną łódzka wizytę. 13 czerwca odbędzie się wędrówka szlakiem miejsc, które wówczas Jan Paweł II odwiedził w Łodzi.

Spotkania Lednickie to jedno z najważniejszych polskich wydarzeń ku czci papieża Jana Pawła II. Na polach w okolicach Jeziora Lednica, nazywanego często Chrzcielnicą Polski, co roku zbiera się ok. 100 tys. młodych ludzi z całej Polski. Wspólnie modlą się, tańczą, śpiewają, słuchają archiwalnych przemówień papieża. W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymają symboliczne kluczyki, symbolizujące otwartą drogę do świętości, otwarcie bram Nieba. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.