PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Czasowe utrudnienia na autostradzie A2

  • pap/em    5 stycznia 2017 - 12:21
Łódzkie: Czasowe utrudnienia na autostradzie A2
Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy znajdujący się na autostradzie A1 (fot. pixabay)

• Na wniosek policji i straży pożarnej GDDKiA czasowo zamknęła autostradę A2 od węzła Emilia do Wartkowic (Łódzkie).
• Utrudnienia wiążą się to z trudnymi, zimowymi warunkami na drodze.
• Kierowcy znajdujący się na autostradzie A1 również powinni liczyć się ze spowolnionym ruchem w tym miejscu.
Rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka wyjaśnia, że zamknięcie odcinka autostrady okazało się niezbędne dla "właściwego przygotowania nawierzchni przez drogowców i zminimalizowania liczby dalszych zdarzeń drogowych". Dodała, że po pracach wykonanych przez drogowców trasa zostanie jeszcze zweryfikowana przez policję.

Kącka zwróciła uwagę na trudne warunki na drogach województwa łódzkiego. W związku z tym policja apeluje do kierowców o dostosowanie do nich techniki jazdy. Policja przyznaje, że po środowych i czwartkowych opadach śniegu ciężkie warunki panują na drogach całego województwa łódzkiego. "Zalegający na drogach śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych" - mówi rzeczniczka.

Czytaj też: Podróż polską autostradą kosztuje tyle, co roczna winieta w Szwajcarii

W związku z ciężkimi warunkami i dużą liczbą zdarzeń Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podjął decyzję o wysłaniu w rejon autostrad większej liczby funkcjonariuszy.

Jak informuje policja w czwartek (5 stycznia) we wczesnych godzinach porannych doszło do czterech zdarzeń na autostradzie A2. Najtragiczniejszy w skutkach miał miejsce około 5.20 na odcinku trasy w powiecie zgierskim w kierunku Poznania.

Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy znajdujący się na autostradzie A1. Jadąc w kierunku Gdańska na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych w Skoszewach kierujący samochodem ciężarowym najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi, blokując ruch innym pojazdom. Obecnie jedna nitka została odblokowana i jest przejezdna.

Na drodze S8 w miejscowości Złoczew 40-letni obywatel Turcji, jadąc ciężarowym mercedesem z naczepą najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. Sprawca został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. Jeden z pasów ruchu w kierunku Wrocławia do godziny 9.00 był zablokowany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.