PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Marszałek województwa przekazał po 100 tys. zł dla straży pożarnej i policji

  • PAP/KDS    25 lipca 2017 - 18:18
Łódzkie: Marszałek województwa przekazał po 100 tys. zł dla straży pożarnej i policji
Marszałek woj. łódzkiego przyznał po 100 tys. zł wsparcia dla policji i straży pożarnej (fot.straz.lodz.pl)

Sprzęt fotograficzny, specjalistyczny mikroskop do badania dokumentów, quady z przyczepami. Na to policjanci i strażacy przeznaczą dotację, jaką we wtorek (25 lipca) przekazał im marszałek województwa Witold Stępień. Każda z instytucji otrzyma po 100 tys. zł.
"Dotacja trafi do naszego wojewódzkiego laboratorium kryminalistycznego na zakup sprzętu fotograficznego oraz specjalistycznego mikroskopu do badania dokumentów" - podkreślił komendant wojewódzki policji Andrzej Łapiński.

Natomiast Straż Pożarna przeznaczy dotację na zakup sprzętu ratowniczego, m.in. dwóch quadów ze specjalistycznymi przyczepkami. "Nowy sprzęt wypełni normatyw przeciwpowodziowy, ponieważ mamy w regionie powiaty zagrożone powodziami i do tej pory nie spełnialiśmy obowiązujących wymagań" - dodał komendant wojewódzki PSP Jarosław Wlazłowski.

Jak zaznaczył marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, w wyniku zmian prawnych jednostki straży pożarnej otrzymają także sprzęt z zasobów Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Kryzysowego, m.in. łodzie ratownicze, namioty pneumatyczne, agregaty prądotwórcze, pompy i pontony.

"Sprzęt ruchomy, który pozostawał w magazynach trafi do powiatów i współpracujących z nimi ochotniczych straży pożarnych; szacujemy, że będzie to wyposażenie o wartości prawie 1,5 mln zł" - dodał.

Stępień podkreślił, że zarząd województwa planuje też finansowe wsparcie dla najnowszego projektu policyjnego "superlaboratorium", które miałoby powstać w Łodzi. Według Łapińskiego, prace nad stworzeniem regionalnego centrum informatyki śledczej, w ramach którego funkcjonować będzie nowe laboratorium, wydział cyberprzestępczości, archiwum X i wydział wywiadu, są już zaawansowane.

Od 2009 roku z budżetu województwa łódzkiego przekazano dla Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży pożarnej ponad 20,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.