PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie planuje współpracę z prowincją Gyeonggi w Korei Płd.

  • PAP/JS    1 sierpnia 2017 - 17:01
Łódzkie planuje współpracę z prowincją Gyeonggi w Korei Płd.
Gyeonggi to najbardziej zaludniony obszar Korei Płd. (fot. pixabay.com)

Misja gospodarcza z udziałem przedsiębiorców z regionu łódzkiego odwiedzi w drugiej połowie sierpnia Koreę Południową. To jedno z działań zaplanowanych przez władze regionu, by nawiązać bliższą współpracę z koreańską prowincją Gyeonggi.
Organizowana przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Seulu misja ma charakter wielobranżowy.

"Głównym punktem programu będzie seminarium polsko-koreańskie z udziałem firm i przedstawicieli władz koreańskich, w trakcie którego polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość zaprezentowania szerokiemu gronu potencjalnych partnerów, oraz wezmą udział w spersonalizowanych spotkaniach B2B" - poinformował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Organizatorzy misji podkreślają, że jednym z jej głównych celów jest dogłębne poznanie rynku koreańskiego. Pomogą w tym specjalnie przygotowane spotkania i warsztaty, w których udział wezmą m.in. przedstawiciele koreańskiego ministerstwa handlu. Wyjazd będzie okazją do stworzenia planu współpracy między woj. łódzkim i prowincją Gyeonggi, uwzględniającego aspekty gospodarcze i kulturalne.

Gyeonggi to najbardziej zaludniony obszar Korei Płd. Stolicą prowincji jest Suwon, położony w odległości ok. 30 km od Seulu, który geograficznie znajduje się na terenie Gyeonggi, ale jest miastem odrębnie administrowanym.

Jeśli plan się powiedzie, to Gyeonggi byłby drugim partnerskim regionem Łódzkiego w Azji. Rok temu władze województwa podpisały umowę o współpracy z chińską prowincją Syczuan. Jednocześnie uruchomiono połączenie kolejowe cargo między chińskim Chengdu i Kutnem; wcześniej - w 2013 roku - odprawiono pierwsze towarowe pociągi z Chengdu do Łodzi. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.