PARTNER PORTALU
  • BGK

Łomża inwestuje w infokioski

  • GK    20 listopada 2012 - 12:57
Łomża inwestuje w infokioski

Na Starym Rynku w Łomży zamontowany został infokiosk. Został on zakupiony w całości z funduszy Polskiej Organizacji Turystycznej. Miasto będzie pokrywało jedynie koszty związane z jego utrzymaniem.
Jak informuje magistrat, przez kilka najbliższych tygodni będzie on funkcjonował w formie testowej. Docelowo w infokiosku będzie można znaleźć informacje dotyczące zarówno naszego miasta, imprez w nim się odbywających, jak również naszego regionu i całego województwa podlaskiego.

Atutem miejsca zamontowania urządzenia jest funkcjonujący w obrębie Starego Rynku bezprzewodowy internet HOT SPOT, a także dwie kamery monitorujące Rynek. Komputer do obsługi infokiosku znajduje się w Łomżyńskim Centrum Informacji Turystycznej, mieszczącym się w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego przy ul. Krzywe Koło 9 w Łomży. Urządzenie będzie funkcjonowało co najmniej do końca 2017 roku.

Infokioski są nie tylko skutecznym instrumentem komunikacji elektronicznej, ale mogą spełniać również rolę nowoczesnego elementu strategii marketingowych i promocyjnych. Dlatego Stary Rynek nie jest jedynym miejscem, w którym władze Łomży chcą ustawić tego typu urządzenia.

W ramach realizacji inwestycji pn. „Domek Pastora - centrum aktywność turystycznej i kulturalnej" planowany jest zakup pięciu kolejnych infokiosków. Miałby być one ustawione w miejscach dużych skupisk ludności i potencjalnych turystów, m.in. przy Mc Donald's, Galerii Veneda czy stacji paliw BP. Inwestycja ta będzie realizowana przy znacznym udziale środków Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.