Łomża inwestuje w infokioski

Na Starym Rynku w Łomży zamontowany został infokiosk. Został on zakupiony w całości z funduszy Polskiej Organizacji Turystycznej. Miasto będzie pokrywało jedynie koszty związane z jego utrzymaniem.
Łomża inwestuje w infokioski

Jak informuje magistrat, przez kilka najbliższych tygodni będzie on funkcjonował w formie testowej. Docelowo w infokiosku będzie można znaleźć informacje dotyczące zarówno naszego miasta, imprez w nim się odbywających, jak również naszego regionu i całego województwa podlaskiego.

Atutem miejsca zamontowania urządzenia jest funkcjonujący w obrębie Starego Rynku bezprzewodowy internet HOT SPOT, a także dwie kamery monitorujące Rynek. Komputer do obsługi infokiosku znajduje się w Łomżyńskim Centrum Informacji Turystycznej, mieszczącym się w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego przy ul. Krzywe Koło 9 w Łomży. Urządzenie będzie funkcjonowało co najmniej do końca 2017 roku.

Infokioski są nie tylko skutecznym instrumentem komunikacji elektronicznej, ale mogą spełniać również rolę nowoczesnego elementu strategii marketingowych i promocyjnych. Dlatego Stary Rynek nie jest jedynym miejscem, w którym władze Łomży chcą ustawić tego typu urządzenia.

W ramach realizacji inwestycji pn. „Domek Pastora - centrum aktywność turystycznej i kulturalnej" planowany jest zakup pięciu kolejnych infokiosków. Miałby być one ustawione w miejscach dużych skupisk ludności i potencjalnych turystów, m.in. przy Mc Donald's, Galerii Veneda czy stacji paliw BP. Inwestycja ta będzie realizowana przy znacznym udziale środków Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE