Lotniska regionalne marzą o bezpośrednich połączeniach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 26-01-2010
  • drukuj
Mniejsze porty lotnicze planują stworzenie siatki połączeń między sobą. Jeżeli nie dogadają się z LOT-em, ogłoszą przetarg na obsługę lotów. Projekt może liczyć na wsparcie marszałków województw.
Lotniska regionalne marzą o bezpośrednich połączeniach

Jan Pamuła, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych i szef krakowskiego lotniska powiedził „Rzeczpospolitej”, że zaczęli rozmowy z LOT-em. Jeśli przewoźnik nie zechce zaangażować się w projekt, to związek ogłosi przetarg na obsługę lotów.

Zostanie wybrany przewoźnik, z którym będą prowadzone negocjacje o zasadach współpracy. Na razie władze związku nie chcą ujawniać proponowanej siatki połączeń.

Spotkanie portów lotniczych z zarządem przewoźnika planowane jest na połowę lutego. Na razie LOT obsługuje połączenia krajowe tylko do i z Warszawy. Kilka tras obsługuje Jet Air.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych deklaruje, że jego członkowie wesprą przedsięwzięcie finansowo. Liczy, że w projekt zaangażują się też marszałkowie. Inicjatywę popiera Leszek Wojtasiak, marszałek Wielkopolski i Władysław Husejko, marszałek województwa zachodniopomorskiego, ale prawo nie dopuszcza, by marszałkowie organizowali i finansowali połączenia lotnicze. Inicjatywa może też liczyć na poparcie resortu infrastruktury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

OK zgadzam się

Edek, 2010-01-26 10:22:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE