PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotniska regionalne marzą o bezpośrednich połączeniach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    26 stycznia 2010 - 05:00
Lotniska regionalne marzą o bezpośrednich połączeniach

Mniejsze porty lotnicze planują stworzenie siatki połączeń między sobą. Jeżeli nie dogadają się z LOT-em, ogłoszą przetarg na obsługę lotów. Projekt może liczyć na wsparcie marszałków województw.
Jan Pamuła, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych i szef krakowskiego lotniska powiedził „Rzeczpospolitej”, że zaczęli rozmowy z LOT-em. Jeśli przewoźnik nie zechce zaangażować się w projekt, to związek ogłosi przetarg na obsługę lotów.

Zostanie wybrany przewoźnik, z którym będą prowadzone negocjacje o zasadach współpracy. Na razie władze związku nie chcą ujawniać proponowanej siatki połączeń.

Spotkanie portów lotniczych z zarządem przewoźnika planowane jest na połowę lutego. Na razie LOT obsługuje połączenia krajowe tylko do i z Warszawy. Kilka tras obsługuje Jet Air.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych deklaruje, że jego członkowie wesprą przedsięwzięcie finansowo. Liczy, że w projekt zaangażują się też marszałkowie. Inicjatywę popiera Leszek Wojtasiak, marszałek Wielkopolski i Władysław Husejko, marszałek województwa zachodniopomorskiego, ale prawo nie dopuszcza, by marszałkowie organizowali i finansowali połączenia lotnicze. Inicjatywa może też liczyć na poparcie resortu infrastruktury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)