Lotnisko w Modlinie będzie gotowe przed Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 08-02-2010
  • drukuj
Budowa lotniska w Modlinie ma ruszyć na wiosnę. Przed piłkarskimi mistrzostwami Europy nowe lotnisko przyjmie pasażerów.
Lotnisko w Modlinie będzie gotowe przed Euro 2012

Deklaracje takie mogą budzić wątpliwości, bo zapowiedzi w sprawie portu w ostatnich latach padło sporo. Prezes Portu Lotniczego Modlin Piotr Okienczyc przedstawił jednak „Dziennikowi Gazecie Prawnej” harmonogram najbliższych działań: w środę 10 lutego mija termin składania ofert w przetargu mającym wyłonić doradcę, który ma pozyskać brakujące pieniądze. Najpóźniej w kwietniu z 18 chętnych zostanie wybrane konsorcjum budujące terminal pasażerski.

Ta najważniejsza część portu w Modlinie będzie kosztować 400 mln zł. Na razie pewne jest tylko blisko 80 mln zł z Unii Europejskiej i drugie tyle od udziałowców, którymi są samorząd województwa mazowieckiego, Agencja Mienia Wojskowego, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz gmina Nowy Dwór Mazowiecki.

Na podwarszawskie lotnisko niecierpliwie czekają tanie linie lotnicze i przewoźnicy czarterowi, bo Okęcie jest dla nich za drogie. Jest jednak problem do 2012 roku raczej nie powstanie szybka linia kolejowa ani droga, która pozwoliłaby sprawnie dotrzeć do centrum stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

od kilkunastu lat o tym: - ble...ble..ble..i nic się nie ruszyło...

hendyk, 2010-03-05 13:31:44 odpowiedz

że dróg i kolei nie będzie to normalka a że pas startowy nie dla wszystkich to zapomniał powiedzieć

weneca, 2010-02-08 15:39:56 odpowiedz

Jak to ma nie byc dojazdu - przeciez bezposrednio kolo lotniska przebiega trasa S7 z Trojmiasta.........

Emigrant z IRE, 2010-02-08 13:41:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE