PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin na 700-lecie miasta oferuje kartę turysty

  • JL    15 listopada 2016 - 09:47
Lublin na 700-lecie miasta oferuje kartę turysty
Lublin na 700-lecie miasta oferuje kartę turysty. Fot. Lublin.eu

Atrakcyjne, łatwe i tanie zwiedzanie – to wszystko już od przyszłego sezonu turystycznego oferuje Lubelska Karta Turysty. W kartę powinien zaopatrzyć się każdy, kto chce w pełni poznać Lublin i skorzystać z oferowanych atrakcji miasta.
Karta zapewni wstęp wolny do większości muzeów, zabytków, zniżki w restauracjach, obiektach sportowych czy kulturalnych oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej.

Lubelska Karty Turystyczna skierowana będzie przede wszystkim do mieszkańców Lublina i turystów, którzy kupując wybrany pakiet turystyczny, będą mogli bez ponoszenia dodatkowej opłaty lub ze zniżką skorzystać z oferty turystycznej, kulturalnej oraz rekreacyjnej miasta.

– Jubileusz 700-lecia miasta to nie tylko święto Lublina i jego mieszkańców. W 2017 r. chcemy szerzej otworzyć nasze miasto przed turystami i zaprosić do Lublina tych, którzy jeszcze u nas nie byli. Szybki rozwój turystyki i usług z nią związanych spowodowany staraniami Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz coraz bogatsza oferta turystyczna i kulturalna wpływa na rosnące zainteresowanie Lublinem. Chcemy wykorzystać ten potencjał i zaproponować Lubelską Kartę Turysty – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Lubelska Karta Turysty będzie najlepszym i najtańszym sposobem zwiedzania Lublina. Karta zapewniać będzie wstęp wolny do większości muzeów, zabytków, zniżki w restauracjach, obiektach sportowych czy kulturalnych oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej. Dostępna w kilku wariantach pomoże odnaleźć każdemu najbardziej odpowiednią ofertę.

Lubelska Karta Turystyczna będzie dostępna w wersji 24h i 72h. Każda z opcji zawierać będzie wejścia do obiektów wliczone w cenę zakupu pakietu oraz wielu oferowanych zniżek. Innowacyjny system lojalnościowy pozwoli wynagradzać najbardziej aktywnych odbiorców. Lubelską Kartę Turysty będzie można nabyć za pośrednictwem internetu bądź w Biurze Obsługi Karty. Karta dostępna będzie w sprzedaży najpóźniej od maja 2017 r.

Operatorem Karty będzie Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna – wyłoniona w drodze otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.