PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin, Warszawa i Gdańsk świętują 2 i 3 maja

  • JS    2 maja 2016 - 07:50
Lublin, Warszawa i Gdańsk świętują 2 i 3 maja
Warszawa i Gdańsk stawiają przede wszystkim na aktywność (fot. mat. pras.)

• W Lublinie 3 maja mieszkańcy będą mogli wziąć udział we wspólnym korowodzie prowadzonym przez tancerzy.
• Warszawa i Gdańsk stawiają z kolei na aktywność.
W Lublinie, 2 maja, w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, podświetlony zostanie ratusz.  Od 1 do 3 maja w godzinach wieczornych na budynku pojawi się iluminacja odzwierciedlająca barwy narodowe.

Obchody 3 maja rozpocznie natomiast uroczysta sesja rady miasta. O godz. 10:00 odbędzie się msza św. w katedrze lubelskiej, a o godz. 11:30 nastąpi przemarsz na pl. Litewski, gdzie zaplanowano uroczystości przy Pomniku Konstytucji 3 Maja.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział we wspólnym korowodzie, który poprowadzą tancerze Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. W. Kaniorowej, Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Pieśni i Tańca JAWOR Uniwersytetu Przyrodniczego, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego i Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Uroczysty polonez rozpocznie się o godz. 13:30 na pl. Łokietka przed ratuszem.

Warszawa stawia na aktywność

Na PGE Narodowym, 2 maja, o godz. 16.00, w finale Pucharu Polski w piłce nożnej zagrają drużyny Lecha Poznań i Legii Warszawa. Mecz profesjonalnych drużyn poprzedzi finał dziecięcego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który rozpocznie się o godzinie 10.00. W związku z organizacją spotkań na Saskiej Kępie nastąpi wyłączenia z ruchu oraz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. 

Czytaj też: Samorządowy tydzień w kolorach biało-czerwonych

Podobnie jak w latach ubiegłych, 2 maja, dzielnica Żoliborz zaprasza na piknik pod nazwą „Majówka pod flagą biało-czerwoną”. Podczas festynu, odbywającego się na terenie Cytadeli Warszawskiej w pobliżu Muzeum X Pawilonu, na gości czeka wiele atrakcji. Główna częścią imprezy będą jednak zmagania sportowe. Oprócz zmagań przedszkolaków (na dystansie 1000 metrów) i nordic walking (3000 metrów), odbędzie się bieg główny na 10 kilometrów. Jego trasa została poprowadzona uliczkami Cytadeli oraz Żoliborza Oficerskiego.
 
Równie aktywnie zapowiada się 3 maja. W tym dniu odbędzie się Bieg Konstytucji. XXVI Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z cyklu Warszawska Triada Biegowa, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanych pod wspólnym hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Poza biegiem głównym, który przeznaczony jest dla starszych uczestników, po raz kolejny wystartuje, o godz. 10.30, bieg dzieci – Bieg z maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 metrów. Natomiast punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy wyruszą na trasę biegu głównego o długości 5 km. Trasa znajduje się w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją.
 
Święto Konstytucji 3 maja uczczą również pingpongiści. W hali sportowej OSiR Targówek, przy ul. Ossowskiego 25, odbędzie się turniej w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora OSiR Targówek z upamiętniający uchwalenie pierwszej, polskiej ustawy zasadniczej. Zawodnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: oldboy, weterani, open i zrzeszeni. Początek zmagań o godz. 10.00. Zapisy w dnu zawodów.

Na rolkach w Gdańsku

W Gdańsku 3 maja na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się I Wiosenny Gdański Półmaraton Wrotkarski! Celem imprezy jest promocja wrotkarstwa i rolkarstwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych.

Przewidziane są 4 dystanse: półmaraton, fitness oraz dwa biegi dla dzieci:

  • półmaraton – trasa obejmuje 21kilometrów, start o godzinie 13:00, a limit na jej przejechanie to 2 godziny. Na tym dystansie mogą startować osoby urodzone w roku 2000 oraz starsze
  •  fitness – trasa obejmuje 10kilometrów, start o godzinie 12:00, na dystansie fitness startować mogą osoby urodzone w roku 2004 i starsze
  • bieg dzieci w wieku 13-15 lat – trasa obejmuje 1000metrów, start o godzinie 11:30
  • bieg dzieci w wieku do 12 lat – trasa obejmuje 600metrów, start o godzinie 11:15


 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.