PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubliniec: przez granat musieli ewakuować cmentarz

  • PAP/PSZ    31 października 2017 - 12:54
Lubliniec: przez granat musieli ewakuować cmentarz
Policjanci ewakuowali znajdujące się na cmentarzu osoby. (fot. Fotolia)

Na kilka godzin osoby odwiedzające i porządkujące przed dniem Wszystkich Świętych miejsca pochówku swoich bliskich musiały opuścić cmentarz w Lublińcu (woj. śląskie). Nekropolię ewakuowano po tym, jak przy jednym z grobów znaleziono granat z czasów II wojny światowej.
Zespół prasowy śląskiej policji podał, że do ewakuacji cmentarza przy ul. Spokojnej w Lublińcu doszło w poniedziałek po południu.

"Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mieszkaniec, który poinformował o znalezieniu przedmiotu przypominającego granat podczas wykonywania prac porządkowych na terenie cmentarza" - relacjonowali policjanci.

Na miejsce natychmiast pojechali strażacy, strażnicy miejscy oraz policjanci z lublinieckiej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot do granat z okresu II wojny światowej.

Do czasu przyjazdu antyterrorystów z Katowic policjanci ewakuowali znajdujące się na cmentarzu osoby i uniemożliwiali wejście na teren nekropolii. Około 17 saperzy zneutralizowali ładunek i kilka minut przed 18 mieszkańcy mogli już wrócić na cmentarz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.