PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie gotowe na Woodstock

  • PAP    23 lipca 2010 - 17:30
Lubuskie gotowe na Woodstock

Ponad tysiąc policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników XVI Przystanku Woodstock, który potrwa od 30 lipca do 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (lubuskie). Teren festiwalu będzie też patrolowany ze śmigłowca.
W działaniach prewencyjnych i zabezpieczających od 29 lipca do 2 sierpnia weźmie udział ok. 800 funkcjonariuszy z woj. lubuskiego oraz niemal 300 z innych miast, min. Warszawy, Poznania, Katowic.
 
Funkcjonariusze zadbają m.in. o porządek i bezpieczeństwo w rejonach dworców PKP i PKS oraz przejściach granicznych, w okolicach lokali gastronomicznych i punktach detalicznej sprzedaży alkoholu. Będą zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom koncertów, pilnować, by nie dochodziło do nielegalnej sprzedaży alkoholu, a także strzec bezpieczeństwa na drogach prowadzących na Woodstock.
 
Jak poinformował wydział prasowy KWP w Gorzowie, od czwartku do poniedziałku (29 lipca - 2 sierpnia) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.
 
Obwodnica Kostrzyna na trasie Szczecin - Gorzów, czyli ul. Północna leżąca w ciągu drogi nr 132, będzie zamknięta dla ruchu przelotowego od poniedziałku 26 lipca od godz. 12.
 
Od czwartku od godz. 16 zamknięte zostaną dwie główne ulice Kostrzyna - ul. Sportowa (kierunek na Szczecin) oraz ul. Gorzowska (kierunek na Gorzów).
 
Zostaną także wprowadzone objazdy. Samochody powyżej 3,4 m wys., jadące ze Szczecina, powinny kierować się drogą krajową nr 23 (w kierunku Dębna) do skrzyżowania z drogą na Cychry (ok. 5 km przed Dębnem), a następnie przez miejscowości: Bogusław, Kamień Wielki i Kamień Mały znajdujące się na drodze wojewódzkiej nr 132 prowadzącej do Kostrzyna nad Odrą.
 
Samochody powyżej 3,4 m wys., zmierzające do Szczecina, mogą jechać przez Warniki na Kamień Mały, potem skręcić na drogę powiatową na Kamień Wielki, Bogusław, Cychry. Tam drogą krajową nr 23 należy jechać do Sarbinowa i skręcić na drogę krajową nr 31 w stronę Szczecina.
 
Podczas imprezy działać będzie polowy posterunek policji z wydzieloną obsługą funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz zespołu negocjatorów i psychologów.
 
Powstanie też wioska policyjna, w której woodstockowicze będą mogli zrobić sobie odcisk palca na okolicznościowych kuponach, otrzymać ciekawe materiały przygotowane m.in. przez organizacje pozarządowe, tj.: Itaka, La Strada, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Fundacja Kid Protect.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.