PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie. Krosno Odrzańskie: nowa komenda policji

  • pt/pap    23 listopada 2016 - 14:27
Lubuskie. Krosno Odrzańskie:  nowa komenda policji
Komenda w Krośnie Odrzańskim (fot.www.krosno.lubuska.policja.gov.pl)

20 mln zł – to koszt nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. To najnowocześniejszy policyjny budynek w garnizonie lubuskim i pierwszy wykonany zgodnie z Księgą Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji Polskiej.
Otwarcie nowej siedziby krośnieńskiej policji odbyło się w środę. Gościem uroczystości był m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

W nowym, trzykondygnacyjnym budynku znajdują się m.in. pomieszczenia biurowe, gospodarcze, dyżurka, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój pierwszego kontaktu oraz tzw. "niebieski pokój" do przesłuchań dzieci. Do dyspozycji policjantów będzie strzelnica oraz siłownia.

Na terenie nowej siedziby krośnieńskiej policji nie brakuje kojców z wybiegiem dla psów służbowych, miejsc parkingowych oraz garaży. Obiekt jest w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje wyposażono w nowy sprzęt i meble.

"To najnowocześniejsza pod względem technicznym i funkcjonalnym komenda powiatowa w naszym garnizonie, o najmniejszym zapotrzebowaniu na energię" - powiedział rzecznik policji..

Pierwsze roboty ziemne związane z inwestycją w Krośnie Odrzańskim rozpoczęły się wiosną 2015 r. Gmach komendy stanął ul. Sienkiewicza. Pieniądze na realizację inwestycji pochodziły z budżetu policji przeznaczonego na inwestycję. Natomiast grunt, na którym stoi budynek został przekazany przez miasto

Rzecznik poinformował, że na przestrzeni minionych 10 lat w woj. lubuskim powstało siedem nowych komend powiatowych policji. Ich wybudowanie kosztowało 122,7 mln zł i zostało sfinansowane z budżetu inwestycyjnego policji, w tym 1,4 mln zł wyniosło dofinansowanie z budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.