PARTNER PORTALU
  • BGK
> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Lubuskie, Odra: Nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi

  • PAP/AT    8 maja 2017 - 10:40
Lubuskie, Odra: Nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi
Lubuskie: Wezbrane wody rozlewają się w międzywalu, nie zagrażając miejscowościom położonym w dolinie Odry (fot.pixabay.com)

Fala wezbraniowa łagodnie przemieszcza się przez lubuski odcinek Odry.
 

• Odra zachowuje się przewidywalnie, zgodnie z prognozami.

• Rzeka zaczęła opadać w rejonie Nowej Soli, Cigacic i Nietkowa, jej poziom rośnie poniżej tych wodowskazów - poinformowało Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp.

W poniedziałek (8 maja) rano stany alarmowe były przekroczone w Cigacicach, Nietkowie i Połecku. Kulminacja fali zbliża się do Słubic.

Jak poinformował kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. Zygmunt Kowalczuk Odra zachowuje się przewidywalnie, zgodnie z prognozami.

"Cały czas nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi, a wezbrane wody rozlewają się w międzywalu, nie zagrażając miejscowościom położonym w dolinie rzeki" - powiedział Kowalczuk.

Dodał, że w Słubicach kulminacja fali wezbraniowej spodziewana jest we wtorek. Według prognoz, Odra ma osiągnąć tam poziom 362 cm (stan alarmowy to 410 cm - red.). Od środy (10 maja) fala powinna opuszczać teren woj. lubuskiego.

Czytaj też: NIK: Ochrona przeciwpowodziowa w dorzeczu Odry hamowana przez budowę Zbiornika Racibórz

W poniedziałkowy poranek Odra przekraczała stan alarmowy w Cigacicach o 17 cm, w Nietkowie o 30 cm; o 9 cm przekroczony był stan alarmowy w Połecku.

Pozostałe rzeki w regionie w większości utrzymują się w strefie stanów średnich, nie stwarzając żadnego zagrożenia powodziowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.