Lubuskie szuka swojej turystycznej perły

Czy Międzyrzecki Rejon Umocniony może być największą lubuską atrakcją turystyczną? Odpowiedzi na to pytanie szukają uczestnicy konferencji, która odbywa się dzisiaj (31 maja) w międzyrzeckim ratuszu.

Tematem przewodnim konferencji jest wykorzystanie szans rozwojowych województwa lubuskiego w kontekście budowy europejskiej sieci produktów turystycznych wokół Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Udział w przedsięwzięciu biorą przedstawiciele miast i gmin z terenów powiatów sulęcińskiego, międzyrzeckiego i świebodzińskiego, a także przedsiębiorcy i stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju turystyki. Celem konferencji jest zainicjowanie procesu tworzenia klastru turystycznego, który wspierałby inicjatywy związane z wykorzystaniem potencjału turystycznego województwa lubuskiego.

Współorganizatorami konferencji są: urząd marszałkowski województwa lubuskiego, burmistrz międzyrzecza oraz biuro senatorskie Henryka Macieja Woźniaka. Honorowy patronat nad konferencją objął marszałek Marcin Jabłoński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE