PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie szuka swojej turystycznej perły

  • KB    31 maja 2010 - 13:21

Czy Międzyrzecki Rejon Umocniony może być największą lubuską atrakcją turystyczną? Odpowiedzi na to pytanie szukają uczestnicy konferencji, która odbywa się dzisiaj (31 maja) w międzyrzeckim ratuszu.
Tematem przewodnim konferencji jest wykorzystanie szans rozwojowych województwa lubuskiego w kontekście budowy europejskiej sieci produktów turystycznych wokół Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Udział w przedsięwzięciu biorą przedstawiciele miast i gmin z terenów powiatów sulęcińskiego, międzyrzeckiego i świebodzińskiego, a także przedsiębiorcy i stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju turystyki. Celem konferencji jest zainicjowanie procesu tworzenia klastru turystycznego, który wspierałby inicjatywy związane z wykorzystaniem potencjału turystycznego województwa lubuskiego.

Współorganizatorami konferencji są: urząd marszałkowski województwa lubuskiego, burmistrz międzyrzecza oraz biuro senatorskie Henryka Macieja Woźniaka. Honorowy patronat nad konferencją objął marszałek Marcin Jabłoński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.