PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie upamiętni papieża

  • PAP    31 marca 2011 - 11:30
Lubuskie upamiętni papieża

Tradycyjny biały marsz przejdzie ulicami Gorzowa 2 kwietnia, w szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaplanowano też nabożeństwa i koncerty.
Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II przebiegać w atmosferze zbliżającej się beatyfikacji.

Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. Wierni z Głogowa zbiorą się w sobotę, 2 kwietnia, w kościele Miłosierdzia Bożego na mszy św. pod przewodnictwem bp diecezjalnego Stefana Regmunta.

W Gorzowie rocznicę śmierci Jana Pawła II mieszkańcy uczczą tradycyjnym białym marszem, który rozpocznie się przy katedrze, a zakończy przy pomniku Jana Pawła II obok kościoła Pierwszych Męczenników Polski. Jan Paweł II odwiedził Gorzów w 1997 r., dlatego mieszkańcy zawsze tłumnie uczestniczą w marszu pamięci papieża-Polaka. Wieczorem w kościele Pierwszych Męczenników Polski zostanie odprawiona msza św.

W Zielonej Górze w parafii Ducha Świętego po wieczornym nabożeństwie wierni przejdą przed papieski pomnik obok świątyni, by złożyć kwiaty. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie. W zielonogórskim kościele św. Alberta Chmielowskiego organizowany jest koncert, na którym wystąpi zespół Cantores Vidimontani pod dyrekcją Jerzego Markiewicza oraz aktorzy Marta Artymiak i Wojciech Czarnota. Widowisko poświęcone pamięci Jana Pawła II reżyseruje Mirosław Gancarz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.