Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo dzieci i dorosłych nad wodą to priorytet tegorocznej akcji "Bezpieczne wakacje" w woj. lubuskim.
Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje
W czerwcu WOPR-owcy będą rozmawiać z dziećmi i młodzieżą w szkołach o zasadach bezpieczeństwa nad rzekami i jeziorami.

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie wojewody lubuskiego Heleny Hatki, która koordynuje akcję, m.in. z policją, strażą pożarną, przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj też: Pomysły na wakacje w szkole

Od stycznia w regionie doszło do dziewięciu utonięć.

- Nad wodą nie można szarżować, trzeba znać swoje możliwości i pamiętać, że najbezpieczniejsze są kąpieliska strzeżone - przestrzegał prezes zarządu okręgowego WOPR w Gorzowie Wielkopolskim Czesław Gnitecki.

W wakacje na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zostanie umieszczony wykaz strzeżonych plaż. - Do władz miejscowości, w których są jeziora i ośrodki wypoczynkowe wojewoda skieruje apel, by zatrudniać ratowników - powiedział rzecznik wojewody Paweł Siminiak.

Do samorządów trafią też plakaty i ulotki informujące o tym, jak zachowywać się nad wodą oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach akcji "Bezpieczne wakacje", która jest prowadzona od trzech lat, kontrolowane będą ośrodki wczasowe oraz autobusy wycieczkowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE