PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje

  • PAP    2 czerwca 2011 - 14:41
Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo dzieci i dorosłych nad wodą to priorytet tegorocznej akcji "Bezpieczne wakacje" w woj. lubuskim.
W czerwcu WOPR-owcy będą rozmawiać z dziećmi i młodzieżą w szkołach o zasadach bezpieczeństwa nad rzekami i jeziorami.

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie wojewody lubuskiego Heleny Hatki, która koordynuje akcję, m.in. z policją, strażą pożarną, przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj też: Pomysły na wakacje w szkole

Od stycznia w regionie doszło do dziewięciu utonięć.

- Nad wodą nie można szarżować, trzeba znać swoje możliwości i pamiętać, że najbezpieczniejsze są kąpieliska strzeżone - przestrzegał prezes zarządu okręgowego WOPR w Gorzowie Wielkopolskim Czesław Gnitecki.

W wakacje na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zostanie umieszczony wykaz strzeżonych plaż. - Do władz miejscowości, w których są jeziora i ośrodki wypoczynkowe wojewoda skieruje apel, by zatrudniać ratowników - powiedział rzecznik wojewody Paweł Siminiak.

Do samorządów trafią też plakaty i ulotki informujące o tym, jak zachowywać się nad wodą oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach akcji "Bezpieczne wakacje", która jest prowadzona od trzech lat, kontrolowane będą ośrodki wczasowe oraz autobusy wycieczkowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.