PARTNER PORTALU
  • BGK

Ma być jaśniej i taniej

  • obrzycko.info    15 lutego 2011 - 17:06
Ma być jaśniej i taniej

Prawdopodobnie w tym roku w Obrzycku (woj. wielkopolskie) zostanie przeprowadzona modernizacja oświetlenia ulicznego. Za sprawą modernizacji systemu oświetlenia w mieście po zmroku ma być nie tylko widniej, ale i taniej.
- Dzięki tej inwestycji miasto zaoszczędzi na opłatach za prąd, w których wszyscy partycypujemy. Nowo montowane lampy mają być energooszczędne i odpowiednio ustawione - poinformował na swoim blogu maciejbieniek.pl burmistrz miasta.

Szwankujące oświetlenie uliczne na terenie Obrzycka to niewątpliwie „temat dyżurny” ostatnich kilku lat. Od 2002 r. próbuje się doprowadzić do remontu oświetlenia ulicznego, a przynajmniej do przygotowania „planu naprawy całego oświetlenia miasta”. Miała sobie z tym poradzić poprzednia ekipa rządzących na czele z eks-burmistrzem Andrzejem Grzeszczykiem. Ale widać, że problemowi nie podołała…

Względy ekonomiczne i społeczne coraz częściej zmuszają gminy do modernizacji oświetlenia ulic. Modernizacja oświetlenia ma zmniejszyć pobór prądu, a to oznacza, że koszty poniesione na te prace zwrócą się w ciągu kilku lat i będzie polegała najprawdopodobniej na wymianie żarówek i opraw we wszystkich lampach w mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: