PARTNER PORTALU
 • BGK

Maciej Płażyński ma rondo w Sopocie

 • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    7 czerwca 2010 - 08:01

Rondo przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Bitwy pod Płowcami nosi od 6 czerwca oficjalną nazwę Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego.
W uroczyści odsłonięcia tablicy na rondzie udział wzięły tłumy mieszkańców Trójmiasta, Elżbieta Płażyńska z synem, abp Tadeusz Gocłowski oraz sopoccy urzędnicy i politycy.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podkreślał, że uroczystość jest okazją do tego, by przypomnieć, że prawie 20 lat temu Maciej Płażyński został wojewodą i jak wiele zrobił dla całego Pomorza.

Maciej Płażyński, pierwszy niekomunistyczny wojewoda gdański i marszałek Sejmu, zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Podczas nadzwyczajnej sesji tydzień temu sopoccy radni zdecydowali o nazwaniu jego imieniem ronda. Prezydent Jacek Karnowski, tłumaczył, że wybrano to miejsce m.in. dlatego, że Maciej Płażyński, będąc jeszcze wojewodą gdańskim, często wracał tą drogą do domu w Gdańsku-Oliwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Eterno Vagabundo, 2010-06-09 09:35:07

  Przepraszam ja najmocniej. Ta postawa pawia, Na śmieszność i współczucie Jejmościa wystawia. Bo czyny pełne chwały w naszej doczesności, Są niczym, i zostaną, naprzeciw wieczności.
 • weneca, 2010-06-08 09:08:55

  jak chodziłem do szkoły wisiały portrety Gomułki i Cyrankiewicza , Gierek to zlikwidował a teraz za żywota powstaja nazwy Wałesy teraz Płażynski i jeszcze tam kogoś naprawdę są lepsi od bolszewików bo oni nadawali pośmiertelnie nazwy swoich bohaterów Polska wpada w paranoje a to świadczy o nieudolno...ści rządzących czekam jak zaczną stawiać pomniki świetym krowom  rozwiń
 • Vin, 2010-06-07 19:00:35

  chore to jest