Maciej Płażyński ma rondo w Sopocie

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 07-06-2010
  • drukuj
Rondo przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Bitwy pod Płowcami nosi od 6 czerwca oficjalną nazwę Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego.

W uroczyści odsłonięcia tablicy na rondzie udział wzięły tłumy mieszkańców Trójmiasta, Elżbieta Płażyńska z synem, abp Tadeusz Gocłowski oraz sopoccy urzędnicy i politycy.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podkreślał, że uroczystość jest okazją do tego, by przypomnieć, że prawie 20 lat temu Maciej Płażyński został wojewodą i jak wiele zrobił dla całego Pomorza.

Maciej Płażyński, pierwszy niekomunistyczny wojewoda gdański i marszałek Sejmu, zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Podczas nadzwyczajnej sesji tydzień temu sopoccy radni zdecydowali o nazwaniu jego imieniem ronda. Prezydent Jacek Karnowski, tłumaczył, że wybrano to miejsce m.in. dlatego, że Maciej Płażyński, będąc jeszcze wojewodą gdańskim, często wracał tą drogą do domu w Gdańsku-Oliwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przepraszam ja najmocniej. Ta postawa pawia, Na śmieszność i współczucie Jejmościa wystawia. Bo czyny pełne chwały w naszej doczesności, Są niczym, i zostaną, naprzeciw wieczności.

Eterno Vagabundo, 2010-06-09 09:35:07 odpowiedz

jak chodziłem do szkoły wisiały portrety Gomułki i Cyrankiewicza , Gierek to zlikwidował a teraz za żywota powstaja nazwy Wałesy teraz Płażynski i jeszcze tam kogoś naprawdę są lepsi od bolszewików bo oni nadawali pośmiertelnie nazwy swoich bohaterów Polska wpada w paranoje a to świadczy o nieudolno...ści rządzących czekam jak zaczną stawiać pomniki świetym krowom rozwiń

weneca, 2010-06-08 09:08:55 odpowiedz

chore to jest

Vin, 2010-06-07 19:00:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE