PARTNER PORTALU
  • BGK

Mądry transport – lepsze życie

  • JL    16 września 2010 - 11:54
Mądry transport – lepsze życie

Od 16 do 22 września Kraków będzie promował ekologiczne, zrównoważone sposoby poruszania się po mieście. Nie zabraknie atrakcji i nowych inicjatyw. Zadowoleni powinni być zwolennicy rowerzyści.
Kraków dziewiąty raz włącza się w ogólnoeuropejskie działania w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu i jedenasty raz w Europejski Dzień bez Samochodu. Tegoroczna edycja i towarzysząca jej kampania informacyjna odbywają się pod hasłem „Mądry transport – lepsze życie”.

Przez cały tydzień na Małym Rynku będzie można oglądać wystawę zdjęć prezentujących miejskie inwestycje komunikacyjne. W sobotę, 18 września, we Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca odbędzie się oficjalna prezentacja zmodernizowanego tramwaju pochodzącego z Wiednia, dostosowanego do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych i rodziców z wózkami.

Nie zabraknie wycieczek rowerowych. Pierwsza z nich – wokół Łąk Nowohuckich – odbędzie się już 16 września. Tradycyjnie miłośnicy dwóch kółek będą mogli udać się na rowerowo-autokarowy rajd Szlakiem Bursztynowym Greenways.

Tematyka rowerowa będzie obecna także przez pozostałe dni Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W piątek, 17 września, w ramach unijnego projektu na rzecz mobilności osób starszych AENEAS, na Małym Rynku odbędą się warsztaty „Jak wypożyczyć rower w Miejskiej Wypożyczalni Rowerów BikeOne Kraków”. Dla chętnych przewidziano wycieczkę.

Z kolei, 22 września, w Europejskim Dniu bez Samochodu, wprowadzony będzie ruch pod prąd dla rowerów na wybranych ulicach w Śródmieściu Krakowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.